Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Trzewiki i półbuty

Półbuty dla dzieci – obuwie na wiosnę i jesień

RenBut, Mido, Mrugała, Emel, Ani-But, Memo to najlepsze polskie marki, które tworzą trzewiki dziecięce doskonale sprawdzające się w okresie przejściowym – wiosną i jesienią. W ofercie znajdziemy wiele różnych fasonów i modeli, bardziej lub mniej zabudowanych, które można dostosować do panującej na zewnątrz temperatury. Te z wyższą cholewką przydadzą się w chłodniejsze dni, te otwarte, gdy będzie się zbliżało lato. Półbuty dziecięce będą dobrym rozwiązaniem zarówno na co dzień, jak i podczas bardziej uroczystych okazji. Można je założyć zarówno do wygodnych, mało oficjalnych dresów, jak i eleganckiej sukienki. Trzewiki dla dziecka to uniwersalny element garderoby, który warto mieć!

Czym się kierować wybierając półbuty dziecięce?

Trzewiki dla dzieci to buty, które zakładamy, kiedy pogoda za oknem bywa kapryśna. Kiedy nie jest bardzo zimno, ale również wcale nie jest ciepło. Półbuty będą idealnym rozwiązaniem, ponieważ zawierają szereg cech, które gwarantują dziecku utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz chronią je przed warunkami atmosferycznymi.

Dobre półbuty dla dziecka powinny:

• Być wykonane z najlepszych materiałów naturalnych i syntetycznych, które zapewniają przewiewność i zapobiegają nadmiernemu poceniu się stopy (co w efekcie może spowodować na przykład grzybicę).

• Być dobrane do stopy dziecka – to znaczy mieć odpowiedni rozmiar i kształt. Anatomiczna wkładka, a także rzepy, klamry i inne zapięcia pozwalają jeszcze lepiej dopasować obuwie do konkretnej stopy.

• Posiadać antypoślizgową podeszwę, która zapewni stabilizację oraz przyczepność nawet na śliskim podłożu.

• Mieć usztywniany zapiętek i sporo miejsca w okolicy noska, co polepszy komfort podczas użytkowania, a także ochroni stopę przed nieodpowiednim stawianiem kroków, które z czasem może spowodować wady ortopedyczne lub kłopoty z kręgosłupem.

Duża rola profilaktyki

Kupując trzewiki dziecięce z firm takich jak RenBut, Mido, Mrugała, Emel, Ani-But czy Memo, dbamy o rozwój naszej pociechy. Buty te skonstruowane są z myślą o wspieraniu kręgosłupa najmłodszych oraz zapobieganiu wadom ortopedycznym. Filarami butów ortopedycznych są sztywne zapiętki, elastyczna podeszwa, wystarczająco dużo miejsca w nosku buta, pozwalające na naturalny ruch stopy, a także anatomiczne wkładki, dopasowujące się do konkretnego kształtu. By buty spełniały swoją funkcję muszą być w odpowiednim rozmiarze i dopasowane za pomocą sznurówek, rzepów czy klamry do indywidualnego kształtu stopy.

Buty od topowych polskich marek dziecięcych wykonane są z miękkich materiałów wysokiej jakości, często tworzone są ręcznie, a nie na taśmie produkcyjnej. Dzięki temu rodzice mają gwarancję, że każdy bucik będzie stworzony z dbałością o najmniejsze detale. Trwałość butów od RenBut, Mido, Mrugała, Emel, Ani-But czy Memo sprawia, że zdecydowanie lepiej jest wydać większą kwotę na obuwie dobre jakościowo niż kupować dziecku kilka par bucików wykonanych z kiepskich materiałów.

Półbuty dziecięce profilaktyczne

Noszenie niewłaściwie dobranego obuwia może szybko ujawnić różnego rodzaju wady ortopedyczne, które będą się pogłębiać. Zaawansowane koślawienie, skolioza czy płaskostopie bywają bardzo trudne do wyleczenia nawet z pomocą regularnej rehabilitacji i obuwia ortopedycznego. Lepiej zdecydowanie jest zapobiegać tego typu deformacjom i wadom stóp czy kręgosłupa, zanim pojawi się problem. Zadaniem każdego rodzica jest ochrona zdrowia dziecka, a więc także profilaktyka. Jeżeli możemy chronić dzieci kupując im właściwe obuwie – powinniśmy zrobić co w naszej mocy, aby dopasować odpowiednie buty dziecku i sprawić, że nauczy się prawidłowo stawiać stopy oraz utrzymywać wzorową postawę ciała.

Trzewiki dziecięce profilaktyczne są nie tylko dobre dla zdrowia dzieci, ale również atrakcyjne wizualne. Polskie firmy zadbały, aby w asortymencie można było znaleźć coś zarówno dla młodszych jak i starszych dzieci – dziewczynek i chłopców. Tych, którzy wolą obuwie w stonowanych kolorach, ale też tych, którym marzą się szalone wzory, błysk i odważne barwy. Znajdą się buty na rzepy, sznurówki i klamry – dla każdego coś dobrego, bo przecież każdy jest inny i wyjątkowy!