Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Brak dostępnych opcji

Kapcie dziecięce

Kapcie dla dziecka – dlaczego warto je kupić?

O kapciach dla naszego malucha myślimy najczęściej wtedy, gdy rozpoczynamy przygodę ze żłobkiem lub przedszkolem. Jest to obowiązkowy element wyprawki, przed udaniem się dziecka do placówki. Dlaczego? Kapcie dla dzieci zapewniają bezpieczeństwo podczas aktywności, gwarantują też utrzymanie ciepłych stóp, gdy za oknem gorsza pogoda. Dobrze dobrane bambosze wspierają prawidłowy rozwój naszej pociechy, a także zapobiegają chorobom przenoszonym przez skórę w takich miejscach jak przedszkola, szkoły czy żłobki.

Kapcie skórzane dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Wybierając codzienne obuwie dla naszego malucha, mamy świadomość, że będzie w nich spędzał wiele godzin w placówce czy w domu. To dlatego, bardzo ważne jest zadbanie o kupno prawidłowych bucików, które będą doskonale dopasowane do stopy dziecka.

Oto kwestie, które decydują o jakości kapci:

1. Najważniejszy jest materiał, z którego wykonane są miękkie kapcie dla dzieci. Najlepiej w tej roli sprawdzi się skóra naturalna, ale wysokogatunkowe tworzywa syntetyczne też są w porządku. Chodzi o to, by stopa dziecka się nie pociła, bo tworzy się wtedy środowisko podatne na rozwój różnych niebezpiecznych chorób, takich jak na przykład grzybica. Materiał musi oddychać – wówczas sprawdzi się najlepiej. Materiał ma też znaczenie pod kątem dopasowania do stopy dziecka, ten miękki i dobry jakościowo będzie bardziej elastyczny, a w odczuciu komfortowy. W Polsce istnieje kilka bardzo dobrych firm, które tworzą bambosze dla dzieci wysokiej jakości. Są to na przykład EMEL, Bartek, BOBUX czy DANIEL.

2. Kolejną kwestią jest usztywniany zapiętek, elastyczna podeszwa i odpowiednia ilość miejsca w okolicy palców dziecka – między innymi te kwestie wpływają również na profilaktyczną funkcję takich bucików, której zadaniem jest zabezpieczanie dziecka przed wadami ortopedycznymi i pogłębianiu nieprawidłowej postawy ciała.

3. Odpowiedni rozmiar i dopasowanie buta do kształtu stopy dziecka. Dla wielu osób może się wydawać, że dobranie dobrego rozmiaru to oczywistość, warto jednak zaznaczyć, że nie jest to takie proste, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, które na przykład zaczynają dopiero przygodę ze żłobkiem. W takim maluchem ciężko będzie ustalić czy kapcie zwierzaki pasują na jego nóżkę. W tym przypadku warto po prostu zmierzyć stopkę dziecka i kupić buty z dobrego jakościowo tworzywa, z wkładką dłuższą o około pięć do ośmiu milimetrów. jeżeli chodzi o dopasowanie do stopy dziecka – tu ważną kwestią są dodatkowe zapięcia regulujące w postaci rzepów czy klamerek.

4. Wkładka anatomiczna – to dodatek do butów profilaktycznych. Taka wkładka zapewnia nie tylko lepszą wygodę podczas noszenia, ale również odkształca się, dostosowując do stopy dziecka. Zapewnia amortyzację podczas biegania, chodzenia czy skakania.

5. Antypoślizgowa podeszwa, która zapewni odpowiednią stabilizację i przyczepność, na przykład podczas ćwiczeń na sali gimnastycznej.

6. Solidne wykonanie skutkujące trwałością – jeżeli kupując pantofle dziecięce, kierujemy się jakością i wybieramy renomowane marki – możemy być niemal pewni, że buciki posłużą nam dłużej niż jeden sezon, jak to bywa w przypadku kiepskiego obuwia. Wystarczy odpowiednio o nie dbać, stosując się do zaleceń producenta.

7. Modne wzory – wiadomo, że rodzicom zależy najbardziej na zdrowiu dziecka. Wybór kapci profilowanych od firm takich jak EMEL, Bartek, BOBUX czy DANIEL, daje im pewność, że stopa dziecka będzie odpowiednio korygowana, tak samo jak i cała postawa ciała. Dla dzieci, a nawet młodzieży, bardziej jednak liczy się to czy kapcie są ładne, stylowe i modne. Na szczęście w ofercie polskich marek znajdziemy wiele wzorów i wariantów kolorystycznych, dlatego każde dziecko z pewnością dopasuje coś do swojego gustu.

Kapcie dziecięce – czy muszą być drogie?

Obuwie noszone przez dziecko codziennie jest najważniejszym elementem jego garderoby. Warto pamiętać, że profilaktyczne pantofle dla dzieci będą wspierać jego prawidłowy rozwój i piękną, właściwą pozycję kręgosłupa. Nam jako rodzicom, nie wolno zaniedbywać tego faktu. Jeżeli dziecko chodzi w nieprawidłowo dobranych kapciach lub wykonanych ze słabych jakościowo materiałów – z pewnością prędzej czy później nabawi się problemów ortopedycznych.

Tanie buty często wykonane są ze sztucznych i nieoddychających tworzyw, które bardzo szybko odparzają stopy dziecka, powodując nadmierną potliwość. Ta z kolei bardzo szybko prowadzi do chorób skórnych stopy. Jeśli bambosze dla dziecka są niedopasowane albo mało elastyczne, będą obcierać powodując ból i zniekształcenie stopy. A stąd już niewielki krok do stwierdzenia wad ortopedycznych, które bardzo trudno jest później wyleczyć, pomijając już koszty takiej rehabilitacji. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie zainwestowanie nieco większych pieniędzy w porządnie wykonane i dobre jakościowo kapcie dziecięce, które będą „wymuszać” odpowiednią postawę całego ciała i korygować ruch stopy.