Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Brak dostępnych opcji

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Kozaki i śniegowce dziewczęce

Buty śniegowce dla dziewczynki

Wybierając śniegowce dziewczęce trzeba mieć świadomość, jakie cechy w przypadku takich butów będą ważne i zagwarantują ochronę naszego dziecka. Nie bez powodu marki śniegowców, takich jak na przykład RenBut, Muflon czy Bartek są najpopularniejsze i najchętniej kupowane przez rodziców małych dzieci.

Śniegowce dla dziewczynki – największe zalety:

• Są wykonane z najwyższej jakości materiałów naturalnych i syntetycznych, które zapewniają zatrzymanie ciepła nawet w najbardziej mroźną zimę.

• Nie przemokną dzięki specjalnej warstwie wodoodpornej.

• Posiadają specjalne systemy odprowadzania wilgoci i regulowania stałej temperatury stopy.

• Są wyposażone z traperową, przyczepną i antypoślizgową podeszwę, która zapewnia bezpieczeństwo nawet na śliskiej, oblodzonej powierzchni. Taka grupa podeszwa doskonale izoluje od zimna przedostającego się od podłoża.

• Markowe kozaki dziewczęce często posiadają profilaktyczną wkładkę, wykonaną z elastycznego materiału, która pozwala na dobre dopasowanie się do naturalnych ruchów dziecka, jednocześnie korygując jego postawę i „wymuszając” prawidłowe układanie stóp podczas chodzenia i biegania.

• Często wyposażone są również w dodatkowe paski, ściągacze lub rzepy, zapobiegające dostawaniu się wody lub śniegu do butów.

Kozaczki dla dziewczynki – modne czy wygodne?

Topowe marki śniegowców i kozaków są nie tylko solidne, ciepłe i dobrze wykonane. Oprócz tego, że korygują stopy i zapewniają bezpieczne poruszanie się nawet po śliskich powierzchniach, są do tego atrakcyjne wizualnie dla dziecka. Nie musimy wybierać pomiędzy dobrymi jakościowo „brzydkimi” butami, a tandetnym i kiepskim obuwiem, które jednak podoba się naszej córce. Znajdziemy kozaki dla dziewczynki, które skradną jej serce, a jednocześnie zapewnią ciepło, ochronę przed upadkami i wysoki komfort użytkowania.

Kozaczki dla dziewczynek mogą mieć neutralne kolory, ale również znajdziemy w ofercie śniegowce w barwach znacznie bardziej popularnych wśród małych księżniczek – różu, czerwieni czy fiolecie. Można też liczyć na różnego rodzaju ozdoby i detale, takie jak futerko, pompony, naszywki, grafiki czy błyskotki. Jeżeli chodzi o kozaki dla dziewczynek nieco starszych, to znajdziemy już bardziej stonowane kolory i dodatki, które jednak wciąż wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Kilka ważnych zasad

Zima to pora roku, którą uwielbiają chyba wszystkie dzieci. Lepienie bałwana, jazda na sankach czy bitwa na śnieżki to tylko niektóre z aktywności, które sprawiają wielką radość najmłodszym. Dla rodziców jednak najważniejsze jest to, by ich pociecha była ubrana ciepło komfortowo, aby uniknąć przemoczenia i w efekcie przeziębienia. Niezwykle ważne jest także bezpieczeństwo, zwłaszcza podczas zabawy na lodzie.

Niezależnie od tego czy kupujesz śniegowce dla dziewczynki czy chłopca, zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii, które wpływają znacząco na komfort używania butów:

• Wybierz właściwy rozmiar – zmierz dziecku but na żywo, a jeżeli nie masz takiej możliwości – kup śniegowce z wkładką większą o 0,5 – 0,9 centymetra niż długość jego stopy. Taki rozmiar powinien zapewnić mu wystarczająco dużo miejsca, by swobodnie poruszać palcami.

• Wybierz obuwie z regulacją – za pomocą klamry, rzepy, paska, aby jak najlepiej dopasować kształt buta do stopy dziecka.

• Nie zapomnij o sztywnej pięcie i antypoślizgowej podeszwie, które zapewnią bezpieczeństwo.

• Postaw na marki specjalizujące się w butach profilaktycznych – jednocześnie zadbasz o postawę i korektę wad ortopedycznych Twojej pociechy.

• Wybierz wysoką jakość wykonania, dobre materiały oraz dbałość o najmniejsze detale. Buty tworzone przez profesjonalistów przetrwają dłużej.

• Pamiętaj, że oszczędność na tanim i kiepskim obuwiu się nie opłaca, bo najczęściej wraca jako problem ortopedyczny, który często trudno wyleczyć.

• Weź pod uwagę upodobania estetyczne dziecka, ale zawsze na pierwszym miejscu stawiaj jego zdrowie i komfort.