Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Brak dostępnych opcji

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Sandałki dziewczęce

Modne sandały dziecięce

Dziecięce sandałki dla dziewczynek to jeden z podstawowych typów obuwia, chętnie wybierany przez dziewczynki w każdym wieku. Buciki tego rodzaju sprawdzą się w większości sytuacji, od wiosny do późnej jesieni. Największe zalety sandałków to niewielka waga, wygodna i lekka konstrukcja umożliwiająca stopie oddychanie. Sandałki dla dziewczynki nie męczą stopy i pozwalają na wiele godzin aktywności bez obaw o powstanie otarć czy poważniejszych urazów. Oferta obuwia tego rodzaju jest bardzo duża. Większość uznanych producentów, zarówno polskich jak i zagranicznych, ma w swojej ofercie kilka a często nawet i kilkanaście różnych modeli. Buty te mają najróżniejsze wzory, od śmiałych i kolorowych, po bardziej stonowane i uniwersalne, nadające się także do eleganckiego stroju.

Wybieramy sandały dziecięce dla dziewczynki

Stojąc przed wyborem bucików na lato dla dziecka, trzeba zdecydować, czy ma to być bardziej obuwie sportowe, czy eleganckie. Sandały dziewczęce mogą być bowiem dodatkiem do stroju i służyć co najwyżej do spacerowania po parkowych alejkach. Ale są też modele bardziej uniwersalne i sportowe, świetnie nadające się do dziecięcych zabaw, bez obaw o to, że ulegną szybkiemu uszkodzeniu.

Zwróćmy uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są sandały dziewczęce. Modele, które przeznaczone są do intensywnego użytkowania, produkuje się zazwyczaj z efektownie zdobionej skóry naturalnej wybarwionej w modne kolory lub zdobionej. Dziewczynki mogą zdecydować się na buciki przyozdobione kwiatkami, cyrkoniami albo też motywami w postaci serduszek czy bohaterów z bajek. Sandały dla dziewczynki sportowe wyglądają dość podobnie do tych chłopięcych. Tu podstawowym parametrem jest wygoda i konstruktorzy zrobili wszystko, aby w takim obuwiu dzieci mogły jak najdłużej bawić się w komfortowych warunkach. Zwykle cholewka wykonana jest z ekoskóry lub tkaniny. Natomiast podeszwa to wysokoelastyczna pianka lub termokauczuk.

Sandały dla dziewczynek sportowe posiadają szeroką regulację tęgości za pomocą wygodnych rzepów. Najczęściej jest to regulacja w dwóch miejscach i jest to wygodniejsze rozwiązanie niż w klasycznych, eleganckich modelach, w których regulować możemy zazwyczaj tylko jedno z zapięć.

Sandałki dla dziewczynek – klasyczne czy nowoczesne?

Modele o nieco bardziej zachowawczym, klasycznym wyglądzie wciąż są modne. Dzieci, które chcą się wyróżnić, ale również lubią kolorowe buty, mogą wybrać sandałki o nowoczesnym stylu i odważnej stylistyce z nowoczesnymi rozwiązaniami. W obu przypadkach rynek oferuje co najmniej kilkadziesiąt, a nawet kilkaset modeli, często znacznie różniących się ceną. Dostępne są również specjalistyczne modele przeznaczone dla małych stóp, które korygują niektóre wady.

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są buty profilaktyczne, ponieważ coraz więcej rodziców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dbanie o właściwy rozwój stóp dziecka. Znalezienie modelu pełniącego funkcję terapeutyczną i łączącego wyszukany design nie powinno stanowić problemu, ponieważ rynek ten jest bardzo bogaty. Sandałki dziewczęce mogą posiadać specjalne wkładki ortopedyczne. Istnieją również buty, które wyposażone zostały w podeszwę diagnostyczną. To sprytne rozwiązanie ułatwiające diagnozę popularnych schorzeń i pomagające wdrożyć optymalną metodę leczenia.

Sandałki dla dziewczynki - rozmiar jest bardzo ważny

Choć może to być zaskakujące, dobór odpowiedniego rozmiaru butów jest szczególnie istotny w przypadku sandałów dla dziewczynek. Zarówno zbyt dużo miejsca jak i brak jakiegokolwiek luzu, są niepożądane i mogą powodować większy dyskomfort niż w przypadku pełnego obuwia. Szczególnie wybór zbyt dużych rozmiarów może spowodować, że sandałki dla dziewczynki będą się ześlizgiwać z małej stopy. Specjaliści zalecają, aby różnica między długością wkładki a długością stopy nie przekraczała 5 mm, co jest bardzo precyzyjnym dopasowaniem, ale gwarantuje najwyższy komfort użytkowania. Ponieważ dziecięce stopy rosną bardzo szybko, w niedługim czasie od zakupu może okazać się, że konieczny będzie zakup kolejnej pary butów.