Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Brak dostępnych opcji

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Brak dostępnych opcji

Kapcie dla dziewczynek

Kapcie to praktyczny rodzaj obuwia dziecięcego, noszonego najchętniej w domu lub w przedszkolu czy żłobku. Jako że są to buty codziennego użytku, powinny być wygodne oraz bezpieczne dla naszych dzieci. O bezpieczeństwie w tym kontekście możemy mówić w przypadku butów o odpowiedniej, antypoślizgowej i elastycznej podeszwie, sztywnym zapiętku oraz funkcjonalnej regulacji na rzepy lub klamry.

Aby kapcie dziewczęce spełniały swoją rolę i umożliwiały dziecku wykonywanie wszystkich aktywności, muszą być wykonane z dobrego jakościowo materiału naturalnego lub syntetycznego. Tworzywo musi być przewiewne, miękkie i trwałe, a o takie wcale nie tak łatwo na polskim rynku. Istnieje jednak kilka firm, które od lat specjalizują się w produkcji profilaktycznych butów dziecięcych (także kapci), są to między innymi BOBUX, Emel, Bartek czy Daniel. Stawiając na te marki, nie tylko mamy pewność, że kapcie będą na co dzień wspierały rozwój naszego dziecka, ale również, że nie pogłębią nieprawidłowej postawy ciała, a wręcz przeciwnie – ją skorygują.

Kapcie dziewczęce dla prawdziwej księżniczki

Dla dziewczynek, zwłaszcza tych, które chodzą już do przedszkola, najważniejsze znaczenie ma wygląd kapci. Brokat, kokardy, pompony, jednorożce, syrenki, księżniczki, wróżki i postaci z kreskówek – to elementy, których na butach będzie szukać wasza córeczka. Na szczęście firmy specjalizujące się w tworzeniu dobrych jakościowo kapci – przewidziały ten scenariusz i oferują swoim małym klientkom kapcie w kolorach tęczy z najróżniejszymi dodatkami, zachowując przy tym funkcję profilaktyczną i wysoką klasę wykonania.

Kilka ważnych zasad

Jeśli chcemy kupić wyjątkowe bambosze dla dziewczynki, które będą wygodne i wspierające dla jej stopy, warto podążać za tymi zasadami:

1. Zmierz dziecku stopę, możesz ją odrysować na kartce papieru, jeśli tak będzie prościej. Wiedząc jak długa jest stopa, dodaj 5-8 milimetrów i takiej wkładki szukaj w przyszłych butach. Zwróć uwagę na wystarczającą przestrzeń w okolicy palców, by mogły swobodnie się poruszać, bez obawy o obcieranie. jeżeli kapcie są ocieplane – postaw na tę górną granicę zapasu.

2. Postaw na buty renomowanych marek, znających się na produkcji kapci dla dzieci. Dla bezpieczeństwa zawsze sprawdź jednak skład obuwia i deklarowane funkcjonalności. Dobrym wyborem będzie z pewnością naturalna skóra i wysokogatunkowe materiały syntetyczne.

3. Upewnij się, że but posiada sztywny zapiętek i elastyczną podeszwę, która cechuje się przyczepnością do śliskiego podłoża.

4. Wybierz kapcie na rzepy, jeśli zależy ci na samodzielnym zakładaniu i zdejmowaniu przez dziecko.

Kapcie dla dziewczynki - jakość ważniejsza niż ilość

Małe dziewczynki często uwielbiają się stroić i przebierać. Raczej pewne jest to, że będą chciały mieć wiele par butów - im bardziej będą kolorowe czy świecące, a do tego plastikowe – tym lepsze. Zadaniem rodzica jest w tym wypadku zadbanie o to, by dziecko nie wybierało butów słabej jakości, które mogą przyczynić się do szybkiego powstania wad ortopedycznych czy wad postawy ciała. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że niewłaściwie skonstruowane obuwie może naszemu dziecku wyrządzić sporą krzywdę, która nie będzie do naprawienia w szybki sposób. Specjaliści zwracają uwagę na dobór profilaktycznych butów, zwłaszcza tych noszonych na co dzień (tak jak kapcie dziewczęce).

Deformacje stóp można zauważyć już nawet po kilku miesiącach uczęszczania dziecka na przykład do żłobka, kiedy zaczyna nagle używać obuwia w systemie codziennym, gdy do tej pory chodził boso. Jeżeli buciki będą zbyt sztywne lub odrobinę za małe, może pojawiać się zrogowacenie skóry czy odciski, które tak małemu dziecku trudno jest wyleczyć. Dlatego zdecydowanie lepszym wyborem jest postawienie na kapcie (czy inne buty noszone codziennie z funkcją profilaktyki i ochrony stopy. Wybierając Danielki, Bartki, Emele czy BOBUXY mamy pewność, że wspomogą one zdrowie naszego dziecka. W tym wypadku zdecydowanie ważniejsza jest jakość niż ilość, dlatego lepiej przekonać dziecko do mniejszej liczby par butów, które jednak będą dobre jakościowo i nie zrobią mu krzywdy.