Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Brak dostępnych opcji

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Brak dostępnych opcji

Kapcie dla chłopców

Kapcie chłopięce – do domu i do przedszkola

Wybór kapci dziecięcych nie jest prosty, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z przedszkolakiem, który ma swoje zdanie i silnie go broni. Niestety dzieci nie zawsze wiedzą co dla nich najlepsze, bo kierują się wyłącznie wyglądem i wygodą. Rolą rodzica jest jednak przekonanie dziecka do noszenia butów, które nie będą szkodziły jego zdrowiu. Nie wszyscy rodzice niestety wiedzą jak łatwo doprowadzić do wad ortopedycznych i różnych wad postawy poprzez wybór nieodpowiedniego obuwia kiepskiej jakości, jakim zalany jest polski rynek. Niedopasowane kapcie mogą nie tylko obcierać powodując deformacje stopy (które dosyć łatwo jest jednak zauważyć), ale również subtelnie pogłębiać wady postawy (na przykład skoliozę), co już nie jest widoczne na pierwszy rzut oka po kilku miesiącach noszenia butów.

RenBut, Bartek, Daniel, BOBUX – między innymi te marki specjalizują się w produkcji bucików profilaktycznych, których zadaniem jest korekta niewłaściwego ułożenia stopy, a także kształtowanie prawidłowej postawy ciała. Choć z pewnością uda się znaleźć kapcie dla chłopca w znacznie niższej cenie – warto sobie jednak zadać pytanie czy warto. Za jakość trzeba zapłacić, bo wynika ona z wysokiej klasy materiałów użytych do produkcji butów, a także często ręcznego wykonania każdego egzemplarza. Oszczędność w tym zakresie może odbić się czkawką, kiedy okaże się, że nasze dziecko wymaga rehabilitacji z powodu różnego rodzaju wad ortopedycznych.

Co świadczy o wysokiej jakości kapci?

Jest kilka elementów, które sprawiają, że kapcie chłopięce można nazwać profilaktycznymi. Są to:

• Usztywniane zapiętki, które zapewniają stabilność stopy;

• Elastyczna podeszwa, która nie blokuje naturalnych ruchów stopy;

• Duży obszar przestrzenny w okolicy noska, zapewniający swobodę przy ruszaniu palcami;

• Anatomiczna wkładka, dopasowująca się do kształtu stopki;

• Antypoślizgowa podeszwa, ułatwiająca przyczepność na śliskim podłożu;

• Indywidualna regulacja buta za pomocą rzepów lub klamerek, a u starszych dzieci – sznurówek;

• Dobry jakościowo materiał naturalny lub syntetyczny, gwarantujący przewiewność, brak pocenia, utrzymanie prawidłowej temperatury. Od materiału zależy też dopasowanie do stopy dziecka (jeśli jest miękki i elastyczny) oraz komfort i wygoda noszenia.

Kapcie od firm takich jak Danielki, Emelki, RenButy, Bartki i Bobuxy posiadają wszystkie te cechy. Warto też zaznajomić się z różnymi certyfikatami, które te marki otrzymały w kontekście profilaktycznego działania obuwia na stopę dziecka.

Rodzaje kapci chłopięcych

Kapcie mogą występować w różnych wersjach:

• Bardziej zabudowane i wyższe pantofle chłopięce za kostkę lub krótkie i otwarte;

• Z podeszwą skórzaną lub gumową;

• Na rzepy, wsuwane, na klamry, na suwak, na sznurówki lub kombinacje kilku opcji;

• Kolorowe lub jednolite, stonowane lub odważne;

• Z dodatkami takimi jak naszywki, znaczki, nadruki czy naklejki;

• Z autami, zwierzątkami, postaciami z bajek, wzorami, gwiazdkami, piłkami, planetami, napisami itp. Inaczej mówiąc – każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Dobry wybór to odpowiedzialny wybór

Kapcie chłopięce to buty, które nasze dziecko będzie nosiło codziennie przez wiele godzin. Zarówno podczas siedzenia jak i wykonywania różnych aktywności – od chodzenia, przez bieganie, aż do skakania i ćwiczenia na zajęciach wychowania fizycznego. Zadbajmy o to, by buciki na jego nóżce były komfortowe i wspierające dla jego rozwoju. Postawmy na kapcie profilaktyczne, które dzięki odpowiedniej konstrukcji będą stanowiły wsparcie dla równowagi i stabilności naszego malucha.

Wśród kapci od topowych polskich marek obuwia dziecięcego, z pewnością znajdziemy egzemplarze, które nie tylko będą się naszemu dziecku podobać, ale również będą kształtować jego stopę. Nasz syn nie musi mieć kilku par kapci, wystarczy, że będzie miał jedne – ale solidne i porządne, które dodatkowo nie wyrządzą mu żadnej krzywdy. Odpowiedzialny rodzic wspiera zdrowie swojego dziecka, również za pomocą wyboru odpowiedniego obuwia. Warto mieć świadomość jakie konsekwencje mogą się pojawić w zależności od podjętej decyzji.