Dlaczego i jakie buty do nauki chodzenia warto kupić?
Posted by      02/27/2018 08:26:20
Dlaczego i jakie buty do nauki chodzenia warto kupić?

Dlaczego warto kupić dobre buty do nauki chodzenia?

Jak ważna jest nauka chodzenia w życiu każdego maluszka wiedzą jego rodzice. Pierwsze kroczki maluszek stawia kiedy jego wiek osiąga około roczku, czyli mniej więcej od 9 do 18 miesiąca życia. Ważne jest aby tego procesu nie przyspieszać i pozwolić na naturalny rozwój. Kiedy dziecko zaczyna już stawiać pierwsze kroczki to czas na zakup, pierwszych, odpowiednich bucików. Jeśli jesteś rodzicem świadomym rozwoju swojej pociechy to wiesz, że obuwie powinno spełniać wymogi zdrowej stopy, które chronią stópki maluszka przed rożnymi schorzeniami w początkowym okresie chodzenia. Abyście mogli przeżywać te niezapomniane chwile bez zmartwień wyjaśnimy wam jakie mają być pierwsze buciki do nauki chodzenia, jak powinny cechy zdrowego obuwia, dzięki temu unikniecie błędów przy ich zakupie. Najpierw zaczniemy od prawidłowego zmierzenia stópek dziecku.

Jak zmierzyć dziecku stopę, by kupić dobre buty?

Przy zakupie pierwszych bucików dla waszych pociech najwięcej problemów sprawia wam dobranie odpowiedniego rozmiaru. Jest to spowodowane tym, że buciki producentów często różnią się długością wkładki pomimo że na metce jest podany ten sam rozmiar. Błędem jest mierzenie stópki bez postawienia jej na podłodze lub obrysowanie jej na kartce w około. Aby dobrze wykonać pomiar należy położyć kartkę papieru na podłodze przy ścianie. Umieścić stopę na kartce z piętą prostopadle do ściany. Następnie zaznaczyć kreskę przy dużym palcu, lub najdłuższym i zmierzyć odległość sztywną miarką. Pomiar należy zrobić dla obu stóp, ponieważ mogą różnić się długością. Pamiętajcie! Wkładka powinna być większa od stopy maluszka nie więcej niż do 0,5 cm, ponieważ zakup za dużego obuwia mija się z celem prawidłowo dobranego obuwia.Buciki powinny dobrze przylegać do pięt i uważać aby stopy nie były za mocno ściśnięte, gdyż nieprawidłowo dobrane mogą spowodować w przyszłości różne wady stópek waszych pociech.

Jakie powinny być buty dla dziecka do nauki chodzenia ?

Dobre buty dla dziecka to inwestycja w jego zdrowie, w prawidłową postawę i rozwój. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jakie cechy powinno mieć idealne obuwie dziecięce.

Pamiętajcie każda stópka jest inna, posiada inną budowę, dlatego przy zakupie butów należy zwrócić uwagę na:

  • Rozmiar, który powinien być dopasowany do długości stopy, źle dobrane buty zniekształcają stopę, należy dobrze zmierzyć stopę dziecku. Wkładka bucika minimalnie profilowana, nie dłuższa niż 0,5 cm od stópki dziecka.

  • Nosek buta powinien być nie tylko szeroki ale tez wysoki aby nie uciskał palców dziecka, które muszą mieć swobodę ruchów, kiedy dziecko zacznie pewnie chodzić.

  • Stabilne - usztywniony zapiętek, obejmujący pietę i na tyle wysoki aby sięgał za kostkę ( u dziecka zdrowego niekoniecznie ), który zapobiega przekrzywianiu się pięty na boki podczas chodzenia. Najlepiej stabilizują stopę buty wiązane i takie są najlepsze dla małych dzieci.

  • Giętkie - tzn. mieć sprężystą podeszwę i antypoślizgową, która daje poczucie bezpieczeństwa dziecku.

  • Buty wykonane z naturalnych materiałów, skóra lub bawełna, pozwalająca na oddychanie stóp.

  • Lekkie, by chodzenie w nim nie sprawiało trudności i nie męczyło dziecka.

  • I nigdy !!! założone po starszym rodzeństwie, to może powodować tzw dziedziczenie wady tzn buty pamiętają kształt.

Oszczędzać czy nie żałować?

Pamiętajcie zakup pierwszych butów to bardzo ważny moment, który może zadecydować o prawidłowym ukształtowaniu się stopy oraz zapobiec późniejszym chorobom i zniekształceniom. Warto zainwestować w odpowiednie buciki, które zapewnią maluszkowi wygodę i bezpieczeństwo. Ceny skórzanych bucików są zróżnicowane, w zależności od firmy. Wiedz jednak, że dodatkowe 20-30 zł może zrobić dużą różnicę i zaważyć na prawidłowym rozwoju Twojego dziecka. Na bucikach nie warto więc oszczędzać!

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak dobierać buty dla dziecka?
Śniegowce muflon dla Twojego dziecka
Jakie błędy popełniasz kupując buty dla dzieci ?
Dlaczego buty marki Emel są wyjątkowe?
Jakie kupić najlepsze kalosze dla dzieci ?
Czy warto kupić buty dla dzieci ze znakiem Zdrowa Stopa?
Idealne sandały profilaktyczne dla dziecka
Buty dziecięce z obcasem Thomasa
Czy już wiecie jakie buty profilaktyczne kupić na wiosnę?
Dlaczego i jakie buty do nauki chodzenia warto kupić?

Comments

Log in or register to post comments