Czy już wiecie jakie buty profilaktyczne kupić na wiosnę?
Posted by      03/08/2018 10:08:06
Czy już wiecie jakie buty profilaktyczne kupić na wiosnę?

Teoretycznie już zima kończy się, aura zaczyna dawać odczuć, że zbliża się pora wiosny. Dlatego dziś zajmiemy się tematem profilaktycznych bucików wiosennych dla naszych dzieci. Spacery wiosną wymagają odpowiedniego obuwia dla tych dzieci, które szczególnie dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. W wiosenne dni bywa jeszcze chłodno jednak częściej jest już słonecznie. Dlatego ważne jest aby naszym pociechom zapewnić obuwie dobrej jakości, które będzie dobrze chroniło stópki dziecka zdrowotnie i przed kapryśną pogodą.

Buty na wiosnę.

Buty muszą być przede wszystkim wygodne i dobrze wykonane. Ważne jest zwrócenie bacznej uwagi na jakość wykonania buta. Ile razy zdarzyło wam się kupić buty dla waszych pociech, które po kilku wyjściach na powietrze nie nadawały się do dalszego użytkowania? Na jakie cechy należy zwrócić uwagę przy zakupie odpowiednich butów profilaktycznych dla dziecka? Przede wszystkim na to aby poza walorami estetycznymi, były wygodne, bezpieczne i zapewniały prawidłowy rozwój stopy dziecka.

Trzewiki/ półbuty profilaktyczne.

Zawsze należy pamiętać, że buty profilaktyczne to obuwie przeznaczone do chodzenia po domu i poza nim. To także trzewiki, które odpowiednie będą na spacery i do biegania lub mogą tez być w wersji bardziej modowo -eleganckiej. Buty profilaktyczne, to przede wszystkim buty wysokie do kostki lub nieco powyżej, usztywnione w kostce dobrze podtrzymujące staw skokowy, z obcasem Thomasa. Możemy włożyć do nich wkładki ortopedyczne supinujące, które sprzyjają prawidłowemu ukształtowaniu stopy. Obuwie takie z pewnością nie zaszkodzi stopom naszego dziecka. Ochrona stóp jest niezwykle ważna, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego jest wykonane obuwie. Ważne, żeby materiał był wytrzymały ( skóra naturalna ) i zapewniał odpowiednią ochronę przed zmienną temperaturą. Ich niewątpliwą zaletą jest także bardzo dobra przepuszczalność powietrza. W naszym sklepie dostępne mamy trzewiki firmy MEMO, Bartek, Mrugała, Ren But, Ani-but i Postęp.

W tym sezonie wiosennym stawiamy przede wszystkim na skórę i stonowane kolory.

Dla chłopców paletą barw będzie szary, granat przecierany, jasnoniebieski, dodatkowo akcentowany brązem, czerwienią. Wśród naszych dziewczynek króluje pudrowy róż, fuksja, szary i jasne tony niebieskiego. Każda z barw przyjmuje w tym sezonie chłodniejsze tony. Trzewiki pasują do każdego rodzaju stylizacji, modeli jest naprawdę dużo.

Jak dobrać rozmiar butów profilaktycznych ?

Przy zakupie bucików dla waszych pociech najwięcej problemów sprawia wam dobranie odpowiedniego rozmiaru. Jest to spowodowane tym, że buciki producentów często różnią się długością wkładki pomimo że na metce jest podany ten sam rozmiar. Podstawowym problemem jest dokonanie prawidłowego pomiaru stopy dziecka. Błędem jest mierzenie stópki bez postawienia jej na podłodze lub obrysowanie jej na kartce w około. Aby dobrze wykonać pomiar należy położyć kartkę papieru na podłodze przy ścianie. Umieścić stopę na kartce z piętą prostopadle do ściany. Następnie zaznaczyć kreskę przy dużym palcu i zmierzyć odległość sztywną miarką. Pomiar należy zrobić dla obu stóp, ponieważ mogą różnic się długością. Pamiętajcie! Wkładka powinna być większa od stopy dziecka od 0,5 cm do 0,9 , nie więcej, ponieważ zakup dużego obuwia mija się z celem prawidłowo dobranego obuwia. Buciki powinny dobrze przylegać do pięt i uważać aby stopy nie były mocno ściśnięte, gdyż nieprawidłowo dobrane mogą spowodować w przyszłości różne wady stópek waszych pociech. 

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak dobierać buty dla dziecka?
Śniegowce muflon dla Twojego dziecka
Jakie błędy popełniasz kupując buty dla dzieci ?
Dlaczego buty marki Emel są wyjątkowe?
Jakie kupić najlepsze kalosze dla dzieci ?
Czy warto kupić buty dla dzieci ze znakiem Zdrowa Stopa?
Idealne sandały profilaktyczne dla dziecka
Buty dziecięce z obcasem Thomasa
Czy już wiecie jakie buty profilaktyczne kupić na wiosnę?
Dlaczego i jakie buty do nauki chodzenia warto kupić?

Comments

Log in or register to post comments