Buty dziecięce z obcasem Thomasa
Posted by      03/20/2018 09:19:50
Buty dziecięce z obcasem Thomasa

Często rodzice, będąc z dzieckiem u lekarza ortopedy otrzymują zalecenie zastosowania u dziecka obuwia korekcyjnego z obcasem Thomasa. Zastanawiają się wtedy co to jest takiego, przecież obuwie dziecięce nie powinno mieć obcasów. Do wyjątków należy właśnie obcas Thomasa, który jest cennym wynalazkiem i znajdziemy go w niemal wszystkich modelach obuwia profilaktycznego, więc warto napisać o nim więcej. Czym jest i kiedy się go stosuje. W skrócie jest to obcas wspomagający profilaktykę leczenia wad stóp.

Co to jest obcas Thomasa?

Obcas Thomasa stanowi jeden z głównych elementów obuwia profilaktycznego, który koryguje koślawość stóp i kolan. Ogólnie ma na celu podwyższenie podeszwy buta o kilka centymetrów, uzależnione jest to od wieku i wzrostu dziecka. Celem jest wsparcie profilaktyki oraz pomoc w leczeniu wady stopy poprzez zmianę sposobu obciążania stref wzrostowych kończyny dolnej, wspomagając podparcie sklepienia stopy.

Obcas Thomasa stanowi więc element obuwia idealnie dopasowanego do rosnących pociech, a za tym wyborem przemawia wiele zalet. Ponadto takie rozwiązanie stosuje się w wysokiej klasy obuwiu. To doskonała wiadomość dla wszystkich rodziców, którzy mają na uwadze rozwój pociechy.

Pamiętaj jednak, że wyborze obuwia nigdy nie powinien decydować przypadek, lecz szczegółowa analiza elementów jego budowy. Wówczas możesz dokonać udanego zakupu. Warto nadmienić, że buciki z obcasem Thomasa cieszą się bardzo wysokim zainteresowaniem, a rodzice docenili wpływ tego elementu na zdrowie i bezpieczeństwa dziecka. Teraz każdy spacer będzie komfortowy.

Dlatego warto zapoznać się z naszymi wskazówkami. Dowiesz się, jakie zastosowanie ma to obuwie, a także rzucisz okiem na przykładowe zdjęcie podeszwy. Z naszymi poradami na pewno dokonasz udanego wyboru, o czym przekonało się już wielu rodziców.

Obcas Thomasa zastosowanie

Na specjalne zamówienie obcas Thomasa może być modyfikowany i wyróżnić można trzy podstawowe korekcje. Poznaj szczegółowe informacje i wybierz rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb malucha.

- obcas Thomasa podstawowy – obcas jest podwyższony na całej swojej powierzchni 5mm od strony wewnętrznej i 5mm po stronie zewnętrznej powodując nieznaczne podniesienie pięty w stosunku do palców.

- obcas Thomasa z supinacją – ma za zadanie zwalniać szybkość wzrostu po stronie przyśrodkowej (bardziej obciążanej) i zachować tempo wzrastania kończyny od strony bocznej. Służy do korekcji odchylenia osi podudzia na zewnątrz od osi środkowej (czyli koślawości).

- obcas Thomasa z pronacją – jest odwróconym obcasem Thomasa, stosowany w przypadku występowania wady o nazwie stopa szpotawa. Ten rodzaj obuwia działa dokładnie odwrotnie niż obuwie z supinacją, tj. podwyższa nieznacznie piętę wyłącznie od strony zewnętrznej wyrównując tempo wzrostu kończyn dolnych.

Pierwsze efekty noszenia obuwia profilaktycznego, dobrze dopasowanego widoczne są po kilkunastu miesiącach użytkowania. Należy pamiętać, że efekty mogą się pojawić wcześniej, jak i później, ponieważ zależą od rodzaju i stopnia wady oraz od tempa wzrostu dziecka, i jakości butów.

podeszwa Danielki

Dzisiejsze technologia sprawia, że Twoje dziecko może cieszyć się komfortem korzystania z podeszwy antypoślizgowej, co przekłada się na bezpieczeństwo. Natomiast wyżłobienie na linii stawów śródstopia pozwoli zachować prawidłową pozycję przy zginaniu się bucika w czasie chodzenia. Jednocześnie wzrasta elastyczność spodu. Z kolei obcas sam w sobie zapewnia bardzo dobrą profilaktykę leczenia wady stopy. W ten sposób można korygować kierunek siły nacisku kończyn dolnych.

Wszystko to sprawia, buty z obcasem Thomasa to zawsze doskonały wybór. Możesz mieć pewność, że sięgasz po sprawdzone i polecane przez ekspertów rozwiązanie. Jeżeli chcesz zapewnić dziecku najlepsze warunki rozwoju ruchowego, obok tej propozycji nie możesz przejść obojętnie.

Niezależnie od tego, czy wybierasz rozwiązanie podstawowe, z pronacją czy obcas Thomasa z supinacją, możesz liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony naszych doświadczonych ekspertów. W sklepie Wesołe Buciki zawsze proponujemy najlepsze rozwiązania. Wystarczy skontaktować się z nami, a pomożemy podjąć właściwą decyzję. Zdrowie i wygoda najmłodszych to dla nas kwestie priorytetowe. Jednocześnie wysokiej klasy obuwie wybierzesz bez wychodzenia z domu.

Buty dla dzieci z obcasem Thomasa

W naszym sklepie www.wesolebuciki.pl mamy szeroka ofertę firm produkujących buty profilaktyczne z obcasem Thomasa. Wszystkie buty wykonują polskie firmy, które specjalizują się w produkcji butów profilaktycznych. W naszej ofercie znaleźć można buty firm: Mrugała. Daniel, Danielki, Memo, Bartek, Dawid, Ani But, Postęp. Wszystkie modele są stworzone tak, by wspierać stopę dziecka w jej naturalnym rozwoju. Przy tworzeniu butów firmy korzystają z wieloletnich doświadczeń w produkcji butów dziecięcych, a także z wiedzy specjalistów z zakresu konstrukcji i wymagań obuwia profilaktycznego. Większość firm posiada znak Zdrowa Stopa, a przy tym mają atrakcyjne kolory i wzornictwo. Buty są wykonane ze skór produkowanych w Polsce i spełniają wymogi UE.

Wszystkie te aspekty przekładają się na pierwszorzędną jakość naszego obuwia. Proponujemy rozwiązania perfekcyjnie dopasowane do potrzeb dziecka. Dzięki temu zaufało nam wielu rodziców. Jednocześnie dobrze rozumiemy wymagania klientów i odpowiadamy na ich potrzeby. Dlatego przed wprowadzeniem produktów do oferty, upewniamy się, że mamy do czynienia z polecanym przez specjalistów rozwiązaniem. Nasze obuwie dziecięce z obcasem Thomasa zdecydowanie do takich należy.

Pamiętajcie, aby nie zaniedbywać pierwszych nieprawidłowości stopy dziecka ponieważ mogą one powodować pojawienie się kolejnych wad. Jeśli zauważycie drodzy rodzice coś niepokojącego powinniście jak najszybciej skorzystać z porady lekarza ortopedy w celu szybkiego wykrycia i wyleczenia wady. Odpowiednio dobrane obuwie profilaktyczne oraz ćwiczenia z dzieckiem i stosowanie dodatkowo zaleconych przez lekarza wkładek ortopedycznych może zapobiec bądź całkowicie wyleczyć wadę i zapewnić zdrowie stóp.

Jak wybrać buty z obcasem Thomasa?

Dokładnie opisaliśmy obcas Thomasa – co to jest i czym się wyróżnia. Natomiast warto zastanowić się, jak dokonać udanego wyboru. Przede wszystkim dokładnie zapoznaj się pełnym asortymentem produktów, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Szeroka oferta obejmuje różnego rodzaje obuwie, a wszystkie informacje znajdziesz w szczegółowych opisach. Wówczas zakupy staną się dużo łatwiejsze.

Absolutnym priorytetem będzie budowa i rozmiar buta. Jednak dla dzieci bardzo ważna jest kolorystyka. Na szczęście proponujemy modele w przeróżnych stylach, wzorach i odcieniach, dzięki czemu na pewno sięgniesz po idealną opcję dla Twojego dziecka.

W sklepie Wesołe Buciki z powodzeniem znajdziesz bezpieczne, wygodne i miłe dla oka modele, które pomogą Ci zadbać o rozwój dziecka. Przeanalizuj dostępne rozwiązania, porównaj obuwie i wybierz to najlepsze dla dziecka.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak dobierać buty dla dziecka?
Śniegowce muflon dla Twojego dziecka
Jakie błędy popełniasz kupując buty dla dzieci ?
Dlaczego buty marki Emel są wyjątkowe?
Jakie kupić najlepsze kalosze dla dzieci ?
Czy warto kupić buty dla dzieci ze znakiem Zdrowa Stopa?
Idealne sandały profilaktyczne dla dziecka
Buty dziecięce z obcasem Thomasa
Czy już wiecie jakie buty profilaktyczne kupić na wiosnę?
Dlaczego i jakie buty do nauki chodzenia warto kupić?

Comments

Log in or register to post comments