Idealne sandały profilaktyczne dla dziecka
Posted by      04/20/2018 11:05:59
Idealne sandały profilaktyczne dla dziecka

Nareszcie mamy wiosnę, przezorni rodzice już zdążyli zaopatrzyć się w obuwie na tę piękną porę roku. Dlatego też już czas zająć się sandałkami profilaktycznymi dla dzieci na zbliżające się lato. Jeśli zastanawiacie się jakie będą najlepsze, po czym rozpoznać dobre sandały profilaktyczne dla waszych pociech to przeczytajcie ten wpis, w którym wyjaśnimy na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Szukając idealnych sandałków profilaktycznych, ważne jest aby nie tylko spełniały walory estetyczne czyli były ładne, ale przede wszystkim żeby spełniały funkcję wspomagającą prawidłowy rozwój stópek dzieci. Istotne jest aby buty były wykonane z dobrych jakościowo materiałów, z naturalnych, które nie będą powodowały bolesne otarcia, odparzenia itp. Wiemy już, że buciki muszą być przewiewne i komfortowe w użyciu, zatem na co jeszcze musimy zwrócić uwagę aby spełniały funkcję zdrowotną czyli tzw profilaktyczną. Ułatwieniem dla kupujących rodziców będzie również informacja, że warto zakupić buciki z certyfikatem „ Zdrowa stopa”, to znak, że spełniają wymogi buta profilaktycznego.

Na co zwracać uwagę przy wyborze sandałów profilaktycznych?

  • Szeroki czubek buta – małe paluszki muszą mieć miejsce, dlatego spód powinien tworzyć delikatne zaokrąglenie,

  • Rozmiar, który powinien być dopasowany do długości stopy, źle dobrane buty zniekształcają stopę, należy dobrze zmierzyć stopę dziecku,

  • Stabilneusztywniony zapiętek, obejmujący pietę i na tyle wysoki aby sięgał za kostkę ( u dziecka zdrowego niekoniecznie ), który zapobiega przekrzywianiu się pięty na boki podczas chodzenia. Takie rozwiązanie znajdziemy w sandałkach profilaktycznych Memo, Mrugała, Daniel, Dawid, Bartek, Danielki.

  • Buty wykonane z naturalnych materiałów, skóra pozwala na oddychanie stóp.

  • podeszwa z obcasem Thomasa

  • wkładka profilaktyczna zawierająca wsparcie łuku śródstopia, która stabilizuje ułożenie stopy.

  • I nigdy !!! założone po starszym rodzeństwie, to może powodować tzw dziedziczenie wady tzn buty pamiętają kształt.

Dlaczego z naturalnej skóry?

W butach skórzanych nasza stopa czuje się najlepiej tak samo stopa dziecka . W ofercie naszego sklepu znajdziemy skórzane sandałki profilaktyczne takich producentów, jak MEMO, Mrugała, Bartek, Daniel, Danielki, Dawid. W upalne dni stopa dziecka może mocno pocić się, dlatego ważne jest aby sandałki profilaktyczne wykonane były z dobrej jakościowo skóry naturalnej, która doskonale odprowadza nadmiar pary wodnej i dobrze pochłaniania pot. Zwróćmy też uwagę, by do uszycia bucików nie wykorzystano sztywnej skóry, gdyż mogłaby boleśnie obcierać małe stópki, skóra powinna być miękka i elastyczna.

Na koniec wybierając buty dla dziecka nie kierujcie się głównie ich ceną i wyglądem. Przy zakupie zwróćcie uwagę aby sandałki były bezpieczne dla rozwoju stóp waszych pociech i zapewniały im odpowiednią stabilność, gdyż prawidłowy rozwój stopy dziecka jest bardzo ważny. Lato jest również porą kiedy dziecko powinno nosić odpowiednie obuwie, by zachować zdrową stópkę. Pamiętajcie, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

u

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak dobierać buty dla dziecka?
Śniegowce muflon dla Twojego dziecka
Jakie błędy popełniasz kupując buty dla dzieci ?
Dlaczego buty marki Emel są wyjątkowe?
Jakie kupić najlepsze kalosze dla dzieci ?
Czy warto kupić buty dla dzieci ze znakiem Zdrowa Stopa?
Idealne sandały profilaktyczne dla dziecka
Buty dziecięce z obcasem Thomasa
Czy już wiecie jakie buty profilaktyczne kupić na wiosnę?
Dlaczego i jakie buty do nauki chodzenia warto kupić?

Comments

Log in or register to post comments