Jakie błędy popełniasz kupując buty dla dzieci ?
Posted by      11/06/2018 12:17:21
Jakie błędy popełniasz kupując buty dla dzieci ?

Popełnianie błędów to nieodzowny element ludzkiego życia, często mówi się, że błędy uczą nas mądrości życiowej. Jeśli są błahe to nie ma czym się zamartwiać ale jeśli są poważniejsze to należy liczyć się z ich konsekwencjami. Jednym z nich może być nieprzemyślany zakup obuwia dla dziecka, który może mieć zły wpływ na rozwój postawy malucha lub odnieść pozytywny skutek. Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą sprawić dziecku jest wiedza w jaki sposób powinni zadbać o prawidłowy rozwój stópek, czyli przemyślany zakup obuwia.

Dopasowane czy większe buty dla dziecka?

Średnio dziecku należy zmieniać obuwie co trzy – cztery miesiące w roku, koszt bucików nie jest wiele mniejszy od butów dla dorosłych. Dlatego pierwszym błędem jaki rodzice popełniają jest zakup bucików z dużym zapasem, chociaż wiedzą, że chodzenie w większych butach jest bardzo niewygodne, wychodzą z założenia, że Jak noga podrośnie, to będą w sam raz!” nie macie pojęcia jak często to słyszymy! Należy zawsze pamiętać, że to but powinien być dopasowany do stopy, a nie stopa ma rosnąć do buta. Buty zakupione z dużą nadwyżką to nie tylko bolesne upadki dla dziecka ale też otarcia, i co najważniejsze mogą spowodować nieprawidłowy rozwój stópek naszych pociech. Również może dojść do zwyrodnień w kręgosłupie i całej postawie dziecka. Do tego dochodzi konstrukcja buta, która przy zbytnim zapasie nie będzie spełniała swoich funkcji, ponieważ but musi być odpowiednio dopasowany do stopy dziecka aby komfortowo mogło chodzić i hasać na placu zabaw. Według zaleceń lekarzy ortopedów długość wewnętrznej wkładki może być maksymalnie dłuższa o 5–9 mm od stópek dziecka w zależności od wieku dziecka.

Buty dziecku wymieniamy w zależności od tempa wzrostu stóp, bacznie obserwując wygląd buta. Bucik idealny powinien dobrze trzymać stopę, nie ograniczając jej ruchów.

Buty wiązane sznurowadłem.

Dla dzieci do dwóch lat sznurowadła są najlepszym rozwiązaniem jako „ zapięcie” bucików. Oczywiście jest to dosyć niewygodna forma dla rodziców i ich maluchów, którzy chcą aby ich maleństwo samodzielnie zakładało buty. Jednakże to sznurowadła pozwalają na dużo lepsze dopasowanie butów do stóp dziecka, które utrzymają je w odpowiedniej pozycji i nie pozwalają na uchybienia. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci, które nie potrafią jeszcze zachować równowagi. Jeśli bucik jest nieco wyższy, dodatkowa stabilizacja w postaci zawiązanej sznurówki będzie świetnym pomysłem. Dzieci są w ciągłym ruchu, biegają, skaczą dlatego dopasowanie butów do stópek dziecka ma wielkie znaczenie. Coraz częstszym rozwiązaniem jest zastosowanie sznurowadeł z bocznym zamkiem, który pozwala na szybkie założenie bucików oraz na dokładne dopasowanie ich do stóp dziecka.

Buciki zapięte na rzepy

emel

Natomiast drugim dobrym rozwiązaniem będą zapięcia na rzepy, ten rodzaj można stosować u starszych dzieci, są dużo wygodniejszą formą zapięcia, szybszą i nie wymagającą większej zręczności. Idealne dla dzieci aktywnych, ciągle spieszących się do wspólnych zabaw z innymi dziećmi. Rzepy również dobrze zapięte pozwolą na dopasowanie bucików do stopy dziecka. Ważne jest aby rzepy zapinać w kolejności od palców do kostki.

Reasumując każdy rodzaj zapięcia powyżej opisany jest dobry, pod warunkiem, że jest poświęcona chwila uwagi na dokładne dopasowanie bucika w momencie zakładania.

Krótka podpowiedź jakich błędów nie należy popełniać przy zakupie bucików:

  • Zbyt dużych lub małych.

  • Używanych !

  • Butów wykonanych ze słabej jakości materiałów

  • Niedopasowanych do pory roku

  • Niedopasowanych do sytuacji ( zabawy na placu, lub oficjalne wyście )

  • Brakiem konsultacji z lekarzem specjalistą.

  • Kierowanie się wyglądem buta a nie potrzebą dziecka.

Drodzy rodzice, naprawdę warto dbać o stopy naszych dzieci!

Na rynku można znaleźć szeroką gamę bucików świetnej jakości jak i słabszej, w ofercie naszego sklepu można znaleźć buciki, które zapewnią każdą potrzebę naszych dzieci. Mamy obuwie profilaktyczne i nie tylko, na każdą porę roku. W śród producentów mamy buciki firmy Emel, Bartek , Mrugała, Dawid, Danielki, Daniel, Ren but, każda z tych firm doskonale łączy w sobie walory estetyczne jak i potrzeby dzieci. Buty przypadną do gustu nie tylko rodzicom ale i ich pociechom, a przecież to one są dla nas najważniejsze.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak dobierać buty dla dziecka?
Śniegowce muflon dla Twojego dziecka
Jakie błędy popełniasz kupując buty dla dzieci ?
Dlaczego buty marki Emel są wyjątkowe?
Jakie kupić najlepsze kalosze dla dzieci ?
Czy warto kupić buty dla dzieci ze znakiem Zdrowa Stopa?
Idealne sandały profilaktyczne dla dziecka
Buty dziecięce z obcasem Thomasa
Czy już wiecie jakie buty profilaktyczne kupić na wiosnę?
Dlaczego i jakie buty do nauki chodzenia warto kupić?

Comments

Log in or register to post comments