Jak dobierać buty dla dziecka?
Posted by      02/06/2019 12:31:49
Jak dobierać buty dla dziecka?

W sklepie Wesołe buciki oferujemy szeroką gamę obuwia dla dzieci. Gdy zostanie już dokonany wybór, spośród kilkuset modeli obuwia, to czas by dobrać odpowiedni rozmiar.  Dla każdego rodzica komfort jego dziecka jest najważniejszy. Źle dobrany rozmiar może zdeformować stopę jeśli jest za mały, może sprawiać ból i powodować wady postawy. Nigdy nie kupujemy też butów za dużych, które mogłyby wystarczyć na kolejny sezon. My jako dorośli nie umielibyśmy chodzić w obuwiu o 2 rozmiary większym i tego samego nie róbmy też naszym dzieciom, ponieważ jest to tak samo niewskazane jak za mały bucik. Kupując buty przez internet w www.wesolebuciki.pl  macie pewność, że idealnie dobierzecie dziecku rozmiar (o ile wcześniej prawidłowo zmierzyliście długość stopy) dlatego, że wszystkie pomiary wkładek są mierzone przez nas. Gdyby jednak but okazał się za mały lub za duży, bez problemu przysługuje Wam darmowa wymiana.

Jak mierzyć stopę dziecka?

W sklepie stacjonarnym Wesołe buciki mierzymy dzieciom długość stopy, mamy do tego profesjonalne miarki. A jak zrobić to w warunkach domowych? Stopę dziecka należy mierzyć co 3 miesiące, by kontrolować jego rozwój i sprawdzać, czy nie potrzebuje większego rozmiaru buta. Jak to zrobić by uniknąć błędów? Podpowiadamy. Najpraktyczniejszy i najbardziej dokładny pomiar stopy:

PAMIĘTAJ:

  1. Dziecko musi być w pozycji stojącej w lekkim rozkroku.

  2. Pod stopę podłóż kartkę.

  3. Pięta ma dotykać najlepiej ściany, lub mebla. Jest to punkt 0

  4. Zaznacz na kartce najdłuższy palec.

  5. Zmierz linijką, lub sztywną miarką budowlaną (nigdy centymetrem krawieckim) odległość od pięty (punkt 0) do zaznaczonego punktu, którym był najdłuższy paluszek.

Często bywa też tak, że długości stopy w  lewej i prawej nóżce może się różnić, dlatego zawsze mierzymy obydwie stopy.

Jak dobrać rozmiar buta?

Znając długość stopy bez problemu dobierzemy odpowiedni rozmiar buta. Należy pamiętać, by zapas w długości wkładki buta nie wyniósł więcej niż od 0,5 cm do 0,9 cm (wg zaleceń ortopedów) od długości stopy dziecka.  Każdy producent w danym rozmiarze ma inną długość wkładki. Dla przykładu: sandałki profilaktyczne r. 18 :

Daniel to dł. wkładki 12,5 cm

Bartek to dł. wkładki 11,5 cm

Postęp to dł. wkładki 11,5 cm

Memo to dł. wkładki 12 cm

Zdarza się też tak, że producent w różnych modelach tego samego rozmiaru może zastosować inną długość wkładki, dlatego niezwykle ważne są tabele rozmiarów i sprawdzanie długości wkładek.

Dlaczego zapas kilku milimetrów jest tak ważny? Dlatego, że stopa pracuje i podczas chodzenia przesuwa się do przodu.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości w doborze odpowiedniego rozmiaru do długości stopy Twojego dziecka, zawsze możesz poprosić o pomoc ekspertów z www.wesolebuciki.pl

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak dobierać buty dla dziecka?
Śniegowce muflon dla Twojego dziecka
Jakie błędy popełniasz kupując buty dla dzieci ?
Dlaczego buty marki Emel są wyjątkowe?
Jakie kupić najlepsze kalosze dla dzieci ?
Czy warto kupić buty dla dzieci ze znakiem Zdrowa Stopa?
Idealne sandały profilaktyczne dla dziecka
Buty dziecięce z obcasem Thomasa
Czy już wiecie jakie buty profilaktyczne kupić na wiosnę?
Dlaczego i jakie buty do nauki chodzenia warto kupić?

Comments

Log in or register to post comments