Trzewiki profilaktyczne z obcasem Thomasa
Posted by      10/17/2019 13:30:34
Trzewiki profilaktyczne z obcasem Thomasa

Trzewiki profilaktyczne z obcasem Thomasa

Obcas Thomasa stanowi jeden z głównych elementów obuwia profilaktycznego, który koryguje koślawość stóp i kolan. Celem obcasa Thomasa jest wsparcie profilaktyki oraz pomoc w leczeniu wady stopy poprzez zmianę sposobu obciążania stref wzrostowych kończyny dolnej, wspomagając podparcie sklepienia stopy.

Buty profilaktyczne z obcasem Thomasa – najważniejsze informacje

Za wyborem trzewików profilaktycznych przemawia wiele atutów. Modele z obcasem Thomasa sprawdzą się znakomicie przy korygowaniu koślawości stóp i kolan. Ich celem jest podwyższenie podeszwy buta o kilka centymetrów, lecz wiele zależy tu od wzrostu i wieku dziecka. Kolejnym ważnym aspekt stanowi profilaktyka i pomoc w niwelowaniu wady stopy. To zasługa zmiany obciążenia stref wzrostowych nogi. Wszystko to sprawia, że na taki wybór decyduje się wielu rodziców, którzy mają na uwadze prawidłowy rozwój swoich pociech.

Jeśli Twoje dziecko dorasta i chcesz zadbać o jego rozwój, zdecydowanie warto zastanowić się nad wyborem takiego rozwiązania. Ponadto trzewiki profilaktyczne z obcasem Thomasa z naszej oferty to bardzo wysokiej jakości obuwie, które sprawdza się doskonale wśród najmłodszych.

Dlatego przed dokonaniem zakupu zwróć uwagę na budowę obuwia, dzięki czemu na pewno sięgniesz po najlepsze rozwiązanie. Dziś te funkcjonalne trzewiki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jeśli cenisz bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój swoich pociech, takie obuwie będzie niezastąpione. Dzięki niemu każdy spacer zamieni się w niezwykłą przygodę.

W kolejnych sekcjach naszego poradnika znajdziesz szczegóły na temat rozwiązań zastosowanych przez renomowanych producentów. Ich modele umieściliśmy w naszej ofercie. Teraz z łatwością wybierzesz idealne rozwiązanie, o czym przekonało się wielu klientów.

Obcas Thomasa może być modyfikowany, wyróżniamy trzy rodzaje:

Obcas podstawowy – obcas jest podwyższony na całej swojej powierzchni 5mm od strony wewnętrznej i 5 mm po stronie zewnętrznej powodując nieznaczne podniesienie pięty w stosunku do palców.

Obcas z supinacją stosuje się go przy koślawości, czyli do korekcji odchylenia osi podudzia na zewnątrz od osi środkowej. Służy temu podwyższenie po wewnętrznej stronie obcasa. But w tej wersji podwyższa nieznacznie stopę jedynie od strony wewnętrznej powodując w ten sposób spowolnienie prędkości wzrostu po stronie przyśrodkowej (ze względu na jej większe obciążenie) i zachowanie dotychczasowego tempa wzrostu od strony bocznej. Dzięki temu nogi rosną w jednakowym tempie i są proste.

Obcas z pronacją stosuje się go w korekcji stopy szpotawej (jest to tak zwany odwrócony obcas Thomasa). Podwyższona jest tutaj zewnętrzna część pięty podeszwy. Ten rodzaj obuwia działa dokładnie odwrotnie niż obuwie z supinacją, tj. podwyższa nieznacznie piętę wyłącznie od strony zewnętrznej wyrównując tempo wzrostu kończyn dolnych.

Trzewiki profilaktyczne dla dzieci – jak wybrać?

Nasza oferta jest bardzo szeroka i zróżnicowana. W asortymencie z powodzeniem znajdziesz trzewiki perfekcyjnie dopasowane do potrzeb dziecka. Poniżej opisaliśmy rozwiązania stosowane przez najlepszych producentów.

EMEL

Półbuty EMEL przyciągają swoim oryginalnym i delikatnym stylem mają odpowiedni kształt przedniej części i wysokość czubka. Cholewka jest wysoka i usztywnia staw skokowy. Wyściółka buta wykonana jest z wysokiej jakości skór naturalnych, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp. Zapiętek jest usztywniony, a podeszwy posiadają obcas Thomasa. Trzewiki EMEL posiadają wkładkę skórzaną, profilowaną, odpowiednią przy stopach płasko- koślawych. Wszystko to sprawia, że spotkały się z niemałym zainteresowaniem wśród rodziców. Oferujemy szeroki asortyment modeli tego cenionego producenta.

Memo

Trzewiki firmy MEMO, posiadają podeszwę diagnostyczną zaopatrzoną w strefy ścieralności, dzięki której samodzielnie można kontrolować rozwój i dysfunkcję nieprawidłowości rozwoju stópek. Buty zabudowane, na jesień, posiadają sztywny zapiętek za kostkę i wbudowany w podeszwę obcas Thomasa.

Buty MEMO spełniają funkcję profilaktyczną, przystosowane są do użycia wkładek ortopedycznych. Zaleca się je nosić przy stwierdzonych wadach stóp i kończyn: płaskostopie, stopy płasko-koślawe, stopy koślawe, koślawość stępu, koślawość kolan. Jeżeli Twoje dziecko zmaga się z takimi problemami, zdecydowanie warto wybrać to rozwiązanie. Możesz być pewien bardzo wysokiej jakości.

Ani-but

Trzewiki, półbuty profilaktyczne firmy Ani-but są wygodne i zapinane na dwa rzepy, wierzchnia część bucików wykonana jest ze skóry naturalnej lica. Półbuty profilaktyczne osłaniają stopę i ją stabilizują dzięki podwyższonej cholewce, zastosowano również lekką, antypoślizgową, odpowiednio ukształtowaną podeszwę, dla lepszej stabilizacji nóżek dziecka.

Wnętrze bucika wyposażone jest w skórzaną, profilowaną wkładkę. Buciki są solidnie wykonane. Buty produkowane przez firmę Anibut ze względu na posiadane właściwości zalecane są dzieciom, które mają problemy np. z koślawymi kolanami lub posiadają płaskostopie. Jak najbardziej polecanej jest dzieciom zdrowym , aby nie dopuścić do powstawania wad. Nie jest tajemnicą, że profilaktyka ma kluczowe znaczenie. Dlatego trzewiki z obcasem Thomasa sprawdzą się doskonale. W naszej ofercie z powodzeniem znajdziesz idealny model.

Mrugała

Wszystkie modele z kolekcji PORTO są stworzone tak, by wspierać stopę dziecka w jej naturalnym rozwoju. Zmodyfikowany obcas Thomasa wspomaga wysklepienie podłużne stopy i wraz ze sprężystą zakładką stabilizuje stopę oraz utrzymuje ją w odpowiednim ułożeniu.

Obuwie PORTO stanowi doskonałą profilaktykę u zdrowych dzieci jak również idealnie nadaje się do zastosowania indywidualnych wkładek ortopedycznych, pełniąc wraz z nimi funkcję obuwia korekcyjnego. Różnorodność modeli pozwala na najlepsze dopasowanie do każdej stopy i okazji.

Trzewiki profilaktyczne dla dzieci – dlaczego warto?

Efekty noszenia obuwia korekcyjnego zależne są od rodzaju i stopnia wady, a przede wszystkim od tempa wzrostu dziecka i jakości butów. Generalnie pierwsze rezultaty widoczne są po kilkunastu miesiącach użytkowania. Jednak ze względu na różne stopnie wad oraz różne tempa wzrostu dziecka, pierwsze efekty mogą się pojawić wcześniej, jak i później.

Trzewiki profilaktyczne sprawdzą się więc doskonale. Musisz jedynie zapoznać się z asortymentem i porównać rozwiązania najlepszych marek Wszystkie szczegóły znajdziesz w opisach produktów. Kluczowym aspektem będzie budowa obuwia oraz odpowiedni rozmiar. Jednak dla dzieci równie ważna jest kolorystyka. Wybór miłego dla oka obuwia sprawi, że Twoje pociechy będą chętniej spacerować. Szeroki asortyment sklepu Wesołe Buciki obejmuje bezpieczne, prozdrowotne, a przy tym stylowe modele. Dzięki temu na pewno sięgniesz po rozwiązanie, które najlepiej wpisze się w zakres Twoich preferencji. Ponadto zawsze możesz liczyć na wsparcie naszych ekspertów, którzy udzielą Ci cennych wskazówek.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Profilaktyczne buty na zimę z obcasem Thomasa
Jesienne propozycje od Mrugały
Letni niezbędnik obuwniczy
Idealne buty dla dziecka: sznurowane czy na rzepy?
Śniegowce Bartek
Trzewiki profilaktyczne z obcasem Thomasa
Jakie buty chłopięce na jesień?
Buty sportowe dla dzieci Bartek
Dlaczego warto kupić buty do nauki chodzenia marki Emel?
Jakie kapcie do przedszkola?

Comments

Log in or register to post comments