Czym się sugerować przy wyborze kapci dla dzieci?
Posted by      08/24/2022 08:22:54     Kapcie , Wesołe Buciki
Czym się sugerować przy wyborze kapci dla dzieci?

Wielkimi krokami zbliża się czas powrotu naszych dzieci do szkół i przedszkoli. Zapewne większość z Was zastanawia się na co zwrócić szczególną uwagę i czym się kierować przy wyborze kapci? Oto kilka cennych wskazówek.

Kapcie to jedne z najważniejszych butów w naszym życiu. Dzieci spędzają w nich w szkole

przedszkolu czy żłobku bardzo dużo czasu. Dlatego istotne jest aby były one wygodne, wykonane z oddychających materiałów, odpowiednio dopasowane i posiadały stosowne certyfikaty. Niezwykle ważne jest, aby stopy naszych dzieci w nich odpoczywały i zdrowo rozwijały się.

MATERIAŁ Z KTÓREGO WYKONANE SĄ KAPCIE.

Nie ulega wątpliwości, że najlepszym wyborem będzie skóra naturalna lub najwyższej jakości bawełna. Zapewniają one większą przewiewność, pozwalając stopom oddychać, a co za tym idzie – zapobiega ich nadmiernej potliwości. Istotne jest również to, aby kapcie miały w środku skórzaną i profilowaną wkładkę. W ofercie naszego sklepu mamy dostępne, kapcie z firm takich jak : Danielki. Mrugała PORTO, DAWID, Daniel, Postęp- Ren BUT, Emel

PODESZWA

Powinna ona być elastyczna, aby nie ograniczać ruchów dziecka podczas chodzenia, siadania czy kucania. Idealnie by było aby była również antypoślizgowa, amortyzująca wstrząsy, wykonana z termokauczuku lub styrogumu-materiały powszechnie stosowane do obuwia dziecięcego.

ZAPIĘTEK

Usztywniony i podwyższony doskonale utrzyma piętę w odpowiedniej pozycji i nie dopuści do jej koślawienia.

ZAPIĘCIE

Tutaj należy pamiętać, że dzieci w przedszkolu same zakładają i zdejmują kapcie. Najlepiej sprawdzą się więc zapięcia na rzepy, z którymi z pewnością poradzi sobie każdy maluch. Dzięki regulowanemu zapięciu kapcie idealnie dopasują się do stopy.

ODPOWIEDNIO DOBRANY ROZMIAR.

Nie kupujmy naszym szkrabom za dużych kapci !!! Mogą się one w nich przewracać, mogą również powodować liczne obtarcia, a nawet utrudniać chodzenie. Pamiętajmy, że noszenie za dużych kapci może powodować również wady chodu, a co za tym idzie przyczyniać się do nieprawidłowej postawy. Idealnie dobrany rozmiar to taki z zapasem od 0,5 cm do 0,9 cm. Zakładając dziecku za duże obuwie o rozmiar to tak jakby dorosły założył buty o dwa rozmiary większe. Zwróćmy również uwagę na ich szerokość, powinna być taka, żeby dziecko mogło swobodnie poruszać paluszkami – idealne będą te z zaokrąglonymi noskami.

Ważne aby kapcie podobały się naszym pociechom – na rynku wybór modeli i wzorów jest ogromny.

Pamiętajmy, że kupując dobrej jakości kapcie inwestujemy w zdrowie swojego dziecka!!

Nasz sklep internetowy www.wesolebuciki.pl posiada w swojej ofercie duży wybór kapci polskich producentów tj. Emel, Mrugała, Danielki, Postęp, Dawid , którzy spełniają wyżej wymienione wymogi.

Serdecznie zapraszamy na zakupy!

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jak zachęcić dziecko do chodzenia?
Jakie Buty Wybrać dla Roczniaka?
Jakie buty wybrać dla rocznego dziecka?
Czy buty dziecięce można prać w pralce?
Jakie obuwie dla dzieci przy płaskostopiu wybrać?
Buty profilaktyczne i ortopedyczne dla dzieci - jakie są różnice?
Buty skórzane dla dzieci - dlaczego warto je kupić?
Dlaczego warto przeprowadzać badania stóp? Jak wygląda badanie podoskopem?
Czym się sugerować przy wyborze kapci dla dzieci?
Przyczyny nadmiernego pocenia się stóp u dzieci

Comments

Log in or register to post comments