Jakie buty do wkładek ortopedycznych dla dzieci?
Posted by      11/21/2017 17:10:10    Comments 81
Jakie buty do wkładek ortopedycznych dla dzieci?

Jakie buty do wkładek ortopedycznych dla dzieci?Dziś zajmiemy się szerzej o butach przystosowanych do wkładek ortopedycznych i o nich samych. Wybór pierwszego obuwia dla waszej pociechy nie jest łatwym zadaniem, ponieważ buciki są jednym z ważniejszych elementów ubioru dziecka, który należy przemyśleć przed zakupem ich. Najwięcej wymagań jest stawianych obuwiu dziecięcemu, ponieważ mała stópka do prawidłowego rozwoju wymaga anatomicznej wkładki, elastycznej podeszwy i stabilnego podparcia kostki.Jakie wkładki ortopedyczne dla dzieci ?

Musicie wiedzieć, że wkładka nie leczy schorzenia jedynie zapobiega pogłębianiu się istniejącej wady stópek. Wkładka ortopedyczna ma za zadanie wspierać kości i więzadła, które są za słabe aby umożliwić prawidłowy rozwój mięśni. Odpowiednio dobrana rozkłada ciężar ciała dziecka na poszczególne miejsca stopy i koryguje układ kostny oraz mięśniowo - więzadłowy, który podpiera je.

Należy pamiętać, że tylko połączenie odpowiedniej rehabilitacji i odpowiednio dopasowanych wkładek ortopedycznych przynosi efekty leczenia. Tylko ortopeda, na podstawie przeprowadzonego badania stópek dziecka, może dobrać odpowiednie wkładki ortopedyczne.Buty dziecięce z profilowaną wkładką

Dobre obuwie profilaktyczne inaczej obuwie zdrowotne to buty dla dzieci, których stopy mają odpowiedni kształt i wymiary. Czyli przeznaczone są najczęściej dla dzieci nie mających wad stóp. Ich celem jest zapewnienie prawidłowego rozwoju stópek dziecka oraz ochrona przed powstawaniem różnego rodzaju dolegliwości i deformacji. Wykonanie tego typu obuwia umożliwia również umieszczenie dodatkowej wkładki ortopedycznej zalecanej przez lekarza ortopedę.

Obuwie profilaktyczne wykonane jest częściowo ręcznie, buciki powinny być wysokie do kostki oraz posiadać usztywnioną tylną część bucika, która podtrzymuje dobrze staw skokowy. Jego przednia część powinna być elastyczna i na tyle szeroka aby nie uciskać boków stopy. Dodatkowym charakterystyczną cechą jest zastosowanie specjalnego obcasa Thomasa, który zapobiega koślawieniu stópek dziecka. Kolejną ważną cechą jest zastosowanie odpowiedniego zapięcia. Obecnie najczęściej stosuje się rzepy, których musi być w bucie trzy paski. Dzięki nim stópka swobodnie wchodzi w buta i dobrze dopasowuje go nawet przy zastosowaniu wkładek ortopedycznych.Buty do wkładek ortopedycznych dla dzieci.

Ogólnie zewnętrznie niczym nie różnią się od obuwia profilaktycznego. Muszą być również usztywnione w odpowiednich miejscach, czyli mają wzmocnioną wysoką cholewkę i zapiętek. Różnią się tylko wewnętrzną wkładką, która do wkładek ortopedycznych nie powinna być profilowana. Bardzo dobrym przykładem są buty firmy MEMO, które najlepiej spełniają rolę butów do wkładek ortopedycznych i są dostępne w naszym sklepie.Każdy rodzić powinien uważnie obserwować rozwój stópek swojej pociechy, by jak najszybciej zareagować na niepokojące zmiany. Przy tym należy pamiętać, że o noszeniu wkładek ortopedycznych powinien zadecydować lekarz ortopeda.

Dzieci, które mają zdrowe stopy nie potrzebują tego rodzaju profilaktyki. Buty profilaktyczne można kupić samodzielnie, bez konsultacji z lekarzem bo jak wskazuje nazwa jego cechą jest profilaktyka czyli zapobieganie wadom stóp.

81 Comments

  • Avatar
   Daria

   "Dobre obuwie profilaktyczne inaczej obuwie zdrowotne to buty dla dzieci, których stopy mają odpowiedni kształt i wymiary. Czyli przeznaczone są najczęściej dla dzieci nie mających wad stóp. "

   "Dzieci, które mają zdrowe stopy nie potrzebują tego rodzaju profilaktyki"

   Nie rozumiem, profilaktyczne buty sa dla zdrowych stop, czy zdrowe stopy nie potrzebuja profilaktycznych butow?

   maj 11, 2018
   • Avatar
    Sonny

    Nice info dude!..