Jakie kapcie dla dzieci, Danielki, Dawid czy Mrugała?
Posted by      12/19/2017 14:50:19
Jakie kapcie dla dzieci, Danielki, Dawid czy Mrugała?

Dbając o zdrowy rozwój stópek dziecka każdy rodzic może zrobić naprawdę bardzo dużo. Priorytetem przy wyborze odpowiedniego obuwia profilaktycznego powinna być jakość wykonania, prawidłowa konstrukcja wspierająca stopę oraz odpowiedni dobór materiałów. Dziś przedstawiamy trzy firmy specjalizujące się w produkcji kapci profilaktycznych na polskim rynku: Danielki, Mrugała i Dawid.

Kapcie profilaktyczne Danielki

Oferowane przez firmę Danielki obuwie profilaktyczne zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz możliwość prawidłowego rozwoju układu kostnego oraz mięśni dziecka. Kapcie profilaktyczne Danielki zaleca się już najmłodszym dzieciom, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Kapcie Danielki to nie tylko profilaktyka stóp Waszej pociechy, również pomoc w korygowaniu i leczeniu już istniejących zniekształceń wzrostowych stópek. Powinny być noszone także przez zupełnie zdrowe dzieci. W celu poprawiania występujących już nieprawidłowości należy zastosować wkładki ortopedyczne przeznaczone dla danego schorzenia. Podeszwa wyposażona jest w obcas Thomasa, który jest ważnym elementem w obuwiu korekcyjnym. Jego zadaniem jest wsparcie profilaktyki oraz proces leczenia wad stopy. W kapciach wbudowany jest również charakterystyczny dla butów profilaktycznych tzw „ sztywny zapiętek” który utrzymuje stabilizację tylnej części stopy.


Danielki


Buty profilaktyczne Mrugała

Firma Mrugała stworzyła obuwie profilaktyczno - korekcyjne PORTO. W kolekcji tej znajdują się kapcie, które wspierają naturalny rozwój dziecka i umożliwią swobodne poruszanie się. Firma Mrugała przy tworzeniu kolekcji skorzystała z wieloletnich doświadczeń w produkcji butów dziecięcych, a także z wiedzy specjalistów z zakresu konstrukcji i wymagań obuwia profilaktycznego. Obuwie PORTO stanowi doskonałą profilaktykę u zdrowych dzieci jak również idealnie nadaje się do zastosowania indywidualnych wkładek ortopedycznych, pełniąc wraz z nimi funkcję obuwia korekcyjnego. Szeroki czubek buta pozwala na swobodne ruchy palców, kołnierz wykonany jest z lekkiej pianki, możliwa jest duża regulacja tęgości, w całości wykonane są z materiałów naturalnych. Buty posiadają obcas Thomasa i wysoką cholewkę usztywniającą stopę dziecka, jest to charakterystyczny element każdego obuwia profilaktycznego.

Mrugała


Kapcie profilaktyczne dla dzieci Dawid

W butach profilaktycznych Dawid znajduje się wszystko, co ważne, aby dziecko miało zachowany komfort chodzenia przy jednoczesnym korygowaniu nieprawidłowego ustawienia stopy. Obcas Thomasa stosowany z powodzeniem od wielu lat, pomaga ustawić piętę w prawidłowej pozycji i wspomaga stabilizację stopy. Kapcie profilaktyczne Dawid tworzą najlepsi specjaliści rehabilitanci i projektanci obuwia. Główną cechą kapci profilaktycznych Dawid jest staranne, ręczne wykonanie, użycie naturalnych skór. Wygodę użytkowania bucików zapewnią szeroki i wysoki czubek dla swobody ruchu palców, łatwe wkładanie, dobre oddychanie stópek, różne tęgości oraz elastyczna podeszwa, dzięki której dziecko będzie miało swobodę ruchów w najważniejszych stawach. W kapciach profilaktycznych Dawid zastosowano naturalne wyprofilowane wkładki, antypoślizgową podeszwę i wysoką cholewkę, aby chronić staw skokowy. W bucikach możliwe jest użycie wkładek ortopedycznych, robionych na specjalne zamówienie, aby wspomóc proces rehabilitacji i korekcji nieprawidłowości. Dodatkowym atrybutem butów Dawid są bardziej niż w kapciach innych producentów wydłużone zakładki usztywniające od wewnętrznej strony buta, zalecane szczególnie przy koślawości, dzięki czemu mogą również spełniać rolę jako obuwie ortopedyczne.

Dawid


Podsumowując,
kapcie firm : Danielki, Mrugała i Dawid są odpowiednim obuwiem który powinien być stosowany w profilaktyce stópek naszych pociech. Należy pamiętać, że wszystkie modele firmy Danielki, Mrugała PORTO, Dawid posiadają znak zdrowej stopy przyznawany przez IPS Oddział w Krakowie Komisję Specjalistów ds. Oceny Obuwia Dziecięcego .znak zdrowa stopa


Wielkim plusem wszystkich kapci jest duży wybór modeli dla chłopców i dziewczynek, które łączą w sobie funkcje rehabilitacyjno- profilaktyczne, wygodę, funkcjonalność oraz modę i estetyczny, kolorowy wygląd. Comments

Log in or register to post comments