Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Obuwie profilaktyczne

Jakie powinny być idealne buty dla dziecka? Zwłaszcza takiego, które dopiero uczy się stawiać swoje pierwsze kroki? Obuwie dla małych stóp musi być wygodne, zapewniać prawidłowe podparcie stopy i pomagać w kształtowaniu prawidłowych nawyków.

Buty profilaktyczne są zalecane do stosowania w okresie rozwoju dziecka, kiedy stopy rosną i kształtują się. Wskazane są zwłaszcza w przypadku dzieci, które mają problemy z płaskostopiem, koślawością lub innymi wadami postawy. Jest wiele rodzajów tego typu obuwia – m.in. sandały profilaktyczne, kapcie profilaktyczne czy nawet baleriny profilaktyczne.

Modne buty korekcyjne dla dzieci

Obuwie ortopedyczne dla dzieci projektowane jest w taki sposób, aby zapewnić prawidłowy rozwój stóp dziecka i zapobiec wadom postawy – także w przyszłości. Są one wyposażone w dedykowane elementy, takie jak elastyczne podeszwy, miękka cholewka i odpowiednio ukształtowane wkładki. To wszystko ma wpływać na poprawę równowagę i stabilność dziecka oraz zminimalizować nacisk na poszczególne części stopy.

Wybór obuwia specjalistycznego dla dzieci jest bardzo duży. W ofercie można znaleźć zarówno kapcie, trzewiki i sandałki profilaktyczne dla dzieci, ale także buty profilowane dla dziewczynki. Są zarówno modele o stonowanej stylistyce jak i takie charakteryzujące się mnogością kolorów i zdobień. Na pierwszy rzut oka nie sposób odróżnić butów ortopedycznych od innych. Nie widać też, że zamontowano w nich wkładki profilaktyczne dziecięce.

To sprawia, że rodzice nie muszą obawiać się problemów przy przekonaniu dzieci do nowych bucików. Można też wybrać buty z nadrukami w postaci bohaterów różnych bajek, czy też samochodzikami albo zwierzątkami. Maluchy uwielbiają takie wzory!

Obuwie profilaktyczne – rodzaje

Dzięki szerokiej ofercie obuwia można dopasować je do konkretnych potrzeb. Najpopularniejsze rodzaje to:

  1. kapcie ortopedyczne – opracowane tak, aby nie krępować ruchów dziecka podczas zabawy a jednocześnie zapewniać stopie właściwe podparcie. Kapcie najczęściej wyposażone są w wygodne zapięcie na rzep, ułatwiające zdejmowanie i zakładanie obuwia;
  2. Buty z elastyczną podeszwą – np. buty profilowane dla dzieci - taki rodzaj butów zapewnia dobrą amortyzację i ochronę przed urazami, a jednocześnie pozwala na naturalne poruszanie się stopy dziecka;
  3. trzewiki dziecięce profilaktyczne - takie buty mają specjalnie zaprojektowane wkładki, które poprawiają równowagę i stabilność dziecka oraz korygują wady postawy;
  4. Buty z miękką cholewką - takie buty mają miękką cholewkę, która pozwala na naturalny rozwój stopy i zapewnia jej odpowiednie wsparcie.

Kapcie profilaktyczne dla dzieci – dobry wybór

Obuwie tego typu sprawdzi się świetnie zarówno w domu jak i w przedszkolu czy żłobku. W butach tego typu cholewka posiada optymalną sztywność co jest niezwykle istotne dla stabilizacji stopy dziecka. Kapcie ortopedyczne dla dzieci zaprojektowane są tak, aby palce stopy miały przestrzeń do swobodnego poruszania się.

Podobnie jak wszystkie inne buty ortopedyczne dla dzieci, także w tym przypadku jednym z priorytetów projektantów było zapewnienie komfortu stopom maluchów.

Buciki ortopedyczne dla dzieci do noszenia wewnątrz mają nowoczesny design – nie odbiegają niczym od tradycyjnego obuwia. Dzięki temu dzieci nie czują się w żaden sposób inne, ani nie muszą obawiać się piętnowania ze strony rówieśników z powodu noszenia butów ortopedycznych.

Buty korekcyjne dla dzieci w różnym wieku

Buty profilaktyczne dla dzieci mogą być wyposażone w obcas Thomasa. To rozwiązanie, które pomagać korygować koślawość stóp i kolan. Obcas ten charakteryzuje się wyższą częścią umieszczoną pod śródstopiem oraz niższą częścią umieszczoną pod piętą, co zapewnia stabilność stawu skokowego i ułatwia zachowanie naturalnej łuku stóp.

Obcas tego typu mają np. kapcie, trzewiki czy sandały ortopedyczne dla dzieci.

Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając buty profilaktyczne dla dziewczynki? Sprawdźmy, jaka jest podeszwa. Powinna być elastyczna, aby amortyzować uderzenia i nie krępować ruchów stopy. Kozaki dziecięce profilaktyczne, podobnie jak inne obuwie profilaktyczne dla dzieci mogą mieć miękką cholewkę i komfortową wyściółkę wewnątrz.

Niezwykle ważne jest dopasowanie. Nawet wybierając sandałki ortopedyczne dla dzieci lub sandały profilaktyczne dla dzieci upewnijmy się, że ich rozmiar odpowiada rozmiarowi stopy dziecka.