Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Trzewiki profilaktyczne

Trzewiki profilaktyczne, czyli buty na każdą okazję

Trzewiki profilaktyczne dziecięce to jeden z najpopularniejszych rodzajów obuwia wybieranych przez rodziców dla swoich pociech. To buty bardzo uniwersalne i nadają się na większość okazji, od codziennego użytkowania po rodzinne wyjścia czy zabawę na świeżym powietrzu. Półbuty profilaktyczne dziecięce są produkowane w taki sposób, aby jak najlepiej chronić stopy maluchów. Chodzi o ochronę przed urazami mechanicznymi, ale także przed niewłaściwym ułożeniem stopy, co może skutkować pojawieniem się poważnych konsekwencji ortopedycznych w przyszłości. Konstrukcja takich butów, jak polbuty profilaktyczne dzieciece, uniemożliwia na przykład nadmierny ruch w stawie skokowym, usztywnia i stabilizuje piętę.

Kupujemy trzewiki profilaktyczne dla dzieci

Wybór tych butów na rynku jest obecnie ogromny, a producenci prześcigają się w oferowaniu śmiało stylizowanych modeli w różnych fasonach. Na półkach, ale i w sklepach internetowych, znajdziemy półbuty profilaktyczne dziewczęce, a także odmiany przygotowane z myślą o chłopcach. Niezależnie od tego, który fason wybierzemy, istotne jest to, aby zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego wykonany jest bucik. Dzieci powinny nosić obuwie produkowane ze skóry lub innych naturalnych materiałów, takich jak na przykład tkanina. Półbuty profilaktyczne dla dziecka muszą zapewnić stopie możliwość oddychania, tak aby zminimalizować ryzyko wystąpienia chociażby problemów skórnych.

Trzewiki profilaktyczne dla dziecka – podeszwa jest bardzo ważna.

Nie zawsze zwraca się na to uwagę, lecz to właśnie podeszwa ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju stóp dziecka. Materiał z którego jest wykonana nie może być zbyt sztywny, aby nie ograniczać możliwości ruchowych. Elastyczność tego elementu uzyskuje się stosując do produkcji wysokogatunkową gumę kauczukową, tłumiącą nierówności i wibracje powodowane stawianiem kroków.

Kluczową kwestią przy wyborze obuwia, takiego jak trzewiki profilaktyczne chłopięce, jest dopasowanie pod względem rozmiaru. Zbyt duża rozbieżność będzie miała bardzo negatywny skutek i może być nawet przyczyną kontuzji. Większość modeli butów, takich jak półbuty profilaktyczne dla dzieci, wyposażona jest w wygodną regulację tęgości za pomocą pasków z rzepami. Za każdym razem obuwie powinno być zapięte możliwie ciasno, jednak bez używania nadmiernej siły, aby nie utrudniać krążenia krwi w stopie.

Wygodne buty dla chłopca i dziewczynki

Z bogatej oferty trzewików każde dziecko wybierze coś dla siebie, niezależnie od tego, która postać z bajki jest jego ulubiona, a także jakie ma preferencje kolorystyczne. Większość popularnych fasonów występuje zarówno jako trzewiki profilaktyczne dla chłopca, jak i jako półbuty profilaktyczne dla dziewczynki. Uznani polscy producenci obuwia tego typu mają w swojej ofercie nawet kilkadziesiąt wariantów jednego wzoru, w tym cieszące się ogromną popularnością buty z czubkami w motywy zwierzęce.