Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Kapcie i sandałki profil.

Sandały ortopedyczne dla dzieci

Sandały dziecięce to najwygodniejszy rodzaj obuwia, na jakie możemy postawić latem, kompletując garderobę naszego dziecka. Są wygodne i przewiewne, a do tego w łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, co zachęca dzieci do samodzielności. Wybierając sandały profilaktyczne dbamy dodatkowo o właściwy rozwój stopy maluchów, a także prawidłową postawę ciała. Zarówno sandałki profilowane dla dzieci jak i ortopedyczne występują w różnych fasonach, wzorach oraz wariantach kolorystycznych – dlatego każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie!

Czym charakteryzują się sandały profilaktyczne dla dzieci?

1. Sandałki profilaktyczne muszą być wykonane z tworzywa o wysokiej jakości – najczęściej jest to skóra naturalna, która doskonale dopasowuje się do kształtu stopy dziecka (oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni rozmiar). Dzięki temu buty są nie tylko wygodne, ale też bardziej trwałe i wytrzymałe, nawet podczas intensywnej eksploatacji.

2. Tego rodzaju buty posiadają anatomiczną wkładkę zapewniającą dodatkowe wsparcie, amortyzację i stabilizację stopy dziecka. Najczęściej wykonana jest z miękkiego i bardzo elastycznego materiału, właśnie po to, by jak najlepiej dopasować się do anatomicznej budowy stopy dziecka.

3. Sandały profilaktyczne posiadają sztywny zapiętek, dzięki któremu dziecko utrzymuje równowagę, a także wzmocnione noski – które mają stanowić zabezpieczenie w przypadku uderzenia mechanicznego przodem stopy. Antypoślizgowa i przyczepna podeszwa również zwiększa bezpieczeństwo dziecka podczas zabawy na śliskich powierzchniach.

4. Sandałki profilaktyczne dla dzieci są wyposażone w rzepy lub klamry, ułatwiając samodzielne zakładanie i zdejmowanie.

5. Sandały to jedyne letnie buty, które stabilnie utrzymują stopę dziecka, a jednocześnie są bardzo przewiewne. Wykonanie z naturalnych materiałów wysokiej jakości gwarantuje komfort dziecka nawet w najbardziej upalne dni.

Sandałki ortopedyczne dla dzieci

Sandały ortopedyczne są zalecane dla najmłodszych, w celu zapobiegania lub leczenia wad postawy, łagodzenia bólu i niwelowania deformacji stóp. Jeżeli nasze dziecko ma tendencję do koślawienia lub wykrzywiania stopy, powinno udać się do lekarza ortopedy, który z pewnością zaproponuje noszenie obuwia ortopedycznego. Kluczem by wybrać idealne sandały profilowane dla dzieci jest idealne dopasowanie do stopy malucha. Wybór dobrego rozmiaru, regulacja za pomocą rzepów czy klamry, a także anatomiczna wkładka dostosują się do naturalnego kształtu stopy, jednocześnie wymuszając jej prawidłowy ruch podczas chodzenia czy biegania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze dziecko koryguje postawę ciała i wadliwe ustawienie stopy. Inwestycja w obuwie profilaktyczne jest znacznie prostszym i lepszym rozwiązaniem niż leczenie później powstałych wad i deformacji ortopedycznych – zwłaszcza u dzieci.

Jakie sandały profilaktyczne wybrać?

W Polsce istnieje kilka firm, specjalizujących się w produkcji sandałków profilaktycznych oraz ortopedycznych. Warto postawić na profesjonalne i cieszące się dobrą opinią marki i sklepu wesołe buciki, które od lat są tworzone, by wspierać najmłodszych: Emel, RenBut, Bartek, Daniel, Dawid, Memo czy Mrugała. Wybierając tych producentów, mamy pewność, że otrzymamy solidnie (i często ręcznie) wykonane obuwie, ze sztywnym zapiętkiem, antypoślizgową podeszwą i anatomiczną wkładką. Takie sandałki profilaktyczne z pewnością spełnią swoją funkcję prawidłowo kształtując stopę naszego dziecka.

Przez kilka pierwszych lat życia kształtuje się biomechanika stopy – warto w tym czasie wspierać dziecko wszystkimi możliwymi sposobami. Kupowanie butów wykonanych z dobrych jakościowo materiałów, wspierających prawidłowe ułożenie stóp – to zadanie każdego rodzica. W tym wypadku nie ma sensu szukać oszczędności na zakupach obuwia. Wybierając solidne i dobrze zaprojektowane buty przyczyniamy się do korygowania wad postawy i kształtowania zdrowego ruchu stóp. Zdecydowanie łatwiej jest stosować profilaktykę w tym zakresie niż później leczyć ewentualne deformacje stopy czy całego kręgosłupa.