Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Obuwie z obcasem Thomasa

Buty z obcasem Thomasa dla dzieci

Dziecięce buciki odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym rozwoju stóp małego człowieka. W odróżnieniu od butów dla dorosłych, buty dla dzieci nie tylko ładnie wyglądają czy zapewniają ochronę stopy, ale także mają działanie terapeutyczne – pomagają utrzymać prawidłową postawę ciała, a nawet korygując typowe wady.

Buty terapeutyczne dla dzieci

Buty na obcasie dla dzieci są jednym z najczęściej spotykanych modeli zalecanych przez ortopedów. Ich konstrukcja jest przemyślana i pozwala na bardzo skuteczne leczenie popularnych przypadłości. Ta skuteczność wynika nie tylko z zastosowanego materiału ale także z tego, że buty terapeutyczne niczym nie wyróżniają się od klasycznych. Świetnie wyglądają, mają modne fasony i atrakcyjne kolory. Dzieci bardzo chętnie noszą takie obuwie, ozdobione naszywkami, napisami a nawet podobiznami bohaterów z bajek.

Buty dla dzieci na obcasie mogą występować w różnych odmianach. To nie tylko kozaki dziecięce, ale także trzewiki, półbuty a nawet kapcie na obcasie.

Obcas Thomasa w butach dziecięcych – dla kogo?

Z tą nazwą rodzice najczęściej spotykają się dopiero wtedy, kiedy okazuje się, że ich dzieci wymagają konsultacji ortopedycznej. Specjalista może zalecić noszenie bucików z obcasem Thomasa jako nieinwazyjnej i bardzo efektywnej metody leczenia najpopularniejszych wad rozwojowych stopy. Obcas ten już na pierwszy rzut oka nieznacznie różni się od klasycznego podwyższenia w butach. Tu proporcje są nieco odwrócone. Wystarczy kilka milimetrów różnicy, aby odnieść efekt terapeutyczny, a sam obcasy dla dzieci występują w kilku różnych wersjach, w zależności od tego, jaki efekt ortopeda chce osiągnąć. Stosując buty z obcasem Thomasa, można na przykład korygować koślawość kolan i stóp. Dzieje się tak dlatego, że podwyższając lub obniżając wybrane partie podeszwy, wpływamy na sposób obciążania poszczególnych części stopy.

Ważne jednak, aby doboru butów czy wkładek dokonywał specjalista. Ortopeda powinien dokładnie ocenić stan dziecka i zalecić odpowiedni plan leczenia, w tym stosowanie odpowiedniego obuwia.

Buty, które leczą

Buty na obcasie mogą pomóc w niwelowaniu supinacji - to nieprawidłowe ułożenie stopy podczas chodzenia objawiające się wykrzywianiem jej do wewnątrz. Z kolei obcas Thomasa z pronacją stosowany jest wtedy, kiedy dziecko podczas chodzenia obciąża głównie zewnętrzne części stopy.

Podeszwa jest bardzo ważną częścią butów ortopedycznych dla dzieci. Regularne stosowanie takiego obuwia pozwala na osiągnięcie zadowalających rezultatów bez żmudnej rehabilitacji czy zabiegów chirurgicznych.

Nie zawsze konieczna jest interwencja ortopedy, dopiero wtedy, gdy stwierdzona zostanie wada stopy. Korzystając z dostępnych rozwiązań, można wcześniej zadbać o to, aby dziecko miało prawidłowy chód i nie było narażone na problemy z układem kostnym. Stosuje się w tym celu buty profilaktyczne, które oprócz wyprofilowanej wkładki ortopedycznej mają starannie dopracowaną konstrukcję cholewki i zapiętka.

Modne buty specjalistyczne

Obuwie ortopedyczne – np. buty dla dziewczynki na obcasie ma za zadanie utrzymać stopę dziecka w prawidłowej pozycji i nie dopuścić do niepożądanych ruchów. Buty profilaktyczne nazywane są często zdrowymi butami, bo chodzenie w nich wspomaga prawidłowy rozwój stóp dziecka i ogranicza do minimum ryzyko powstawania złych nawyków. W ten sposób można uniknąć poważniejszych schorzeń, jak i drobniejszych niedoskonałości, na przykład nadmiernego ścierania podeszew butów.

Dzięki bogatej ofercie producentów obuwia, leczenie z użyciem butów profilaktycznych terapeutycznych czy nawet wkładek ortopedycznych nie wymaga stosowania brzydkich butów leczniczych, które już z daleka informowałyby rówieśników o tym, że dziecko ma problemy ze stopami. Większość uznanych producentów butów ma w swojej ofercie modele profilaktyczne w tym zarówno buty na obcasie dla dziewczynek, buty obcas chłopięce a nawet kapcie na obcasach czy młodzieżowe modele butów sportowych zgodne z najnowszymi trendami.