Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Obuwie Sportowe

Buty dziecięce sportowe

Adidasy dziecięce to bardzo praktyczny i funkcjonalny rodzaj obuwia. Buty sportowe dziecięce, jak sama nazwa wskazuje, często są kupowane właśnie z powodu uprawianej przez dziecko aktywności fizycznej, częściej jednak wybiera się adidasy, ponieważ są najwygodniejsze do noszenia na co dzień.

Bartek, Emel, Mrugała, Memo – to marki, które specjalizują się w produkowaniu butów sportowych dla dzieci, z funkcją profilaktyczną. Kupując obuwie powyższych firm, wspierasz zdrowie swojego dziecka. Profilaktyczne adidasy dla dzieci są wyposażone w usztywniane zapiętki, aby zapewnić mu stabilizację oraz prawidłowy układ stopy podczas ruchu. Giętka, elastyczna podeszwa oraz duża przestrzeń na palce wspierają naturalne ułożenie stopy. Wewnątrz posiadają anatomiczną wkładkę, która również optymalnie dopasowuje się do nogi dziecka i sprawia, że buty są idealnie dobrane.

Dlaczego warto kupić buty sportowe dla dzieci oryginalne?

Topowe marki takie jak Emel, Mrugała, Memo, Bartek produkujące buty profilaktyczne – stawiają nie tylko na estetyczny wygląd, ale głównie na zdrowotne właściwości obuwia. Dzięki temu, że są wykonane z materiałów naturalnych i syntetycznych, najwyższej jakości, mamy pewność, że będą chroniły stopę naszego dziecka. Projektanci zwracają dużą uwagę na „wymuszanie” prawidłowego stawiania stopy oraz utrzymywania właściwej postawy u dziecka, noszącego buty wspomnianych marek. Takie jest założenie firm, produkujących ortopedyczne i profilaktyczne obuwie.

Stawiając na buty sportowe dla dzieci wysokiej jakości, zapewniasz swojemu dziecku:

1. Bezpieczeństwo – obuwie profilaktyczne gwarantuje odpowiednie wsparcie i amortyzację, które chronią dzieci przed kontuzjami podczas aktywności fizycznej (zmniejszają ryzyko skręcenia lub urazu stawu).

2. Komfort – nie jest tajemnicą, że zarówno w świecie dzieci jak i dorosłych, adidasy są najwygodniejszym rodzajem butów. Doskonale dopasowanie i amortyzacja sprawiają, że buty są wygodne nawet podczas wymagających treningów.

3. Trwałość i wydajność - buty adidasy dla dzieci pomagają dzieciom osiągać dobre wyniki w sporcie. Dzięki specjalnie zaprojektowanej, przyczepnej podeszwie, takie buty poprawiają równowagę i stabilność, co przekłada się na lepsze osiągnięcia.

4. Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – buty tego rodzaju zapewniają barierę przed wodą, błotem, kamieniami czy ostrymi skałkami. Dziecko może swobodnie ćwiczyć bez obawy o kontuzję czy chociażby uszkodzenie obuwia.

5. Wzmocnienie nawyku zdrowego stylu życia - buty sportowe dziecięce mogą zapewnić dziecko do uprawiania aktywności fizycznej lub wybranej dyscypliny sportowej. Warto w tym przypadku zadbać o dobre jakościowo buty, które jednocześnie będą się naszemu dziecku podobały. Poprzez regularne ćwiczenia i uprawianie sportu, dziecko rozwija kondycję fizyczną, umiejętności motoryczne i samodyscyplinę.

Postaw na buty zaprojektowane z myślą o konkretnej dyscyplinie sportowej

Markowe buty dla dzieci adidasy nadają się do różnych rodzajów aktywności. W zależności od typu zajęć sportowych, obuwie dzielimy na:

• Buty do biegania – będą miały specjalnie amortyzowaną podeszwę, która zmniejszy wpływ uderzeń na stawy.

• Buty do koszykówki – będą lekkie, amortyzujące wstrząsy. Posiadają zazwyczaj dodatkowe wsparcie dla kostki.

• Buty do piłki nożnej posiadają korkową podeszwę, zapewniającą dobrą przyczepność na trawie. Takie obuwie pozwala też na szybką zmianę kierunku w razie konieczności.

• Buty do tenisa – lekkie, z amortyzowaną oraz przyczepną podeszwą.

• Buty do jazdy na rowerze – z podeszwami dobrze trzymającymi się na pedałach.

• Buty do fitnessu lub gimnastyki – lekkie, elastyczne, z miękką podeszwą umożliwiającą szereg rozmaitych ćwiczeń i ruchów. Podeszwa musi zapewniać dobrą przyczepność na sali gimnastycznej.

Choć możemy wybierać buty dedykowane do konkretnego rodzaju sportu, tak naprawdę większość obuwia sportowego ma te same cechy. Są wygodne, lekkie, przyczepne i amortyzują ruchy stóp. Dlatego jeśli nasze dziecko nie ma jeszcze sprecyzowanego hobby, można wybrać dowolne profilaktyczne adidasy buty dla dzieci. Ważna jest ich konstrukcja i najwyższej jakości materiały, z których są wykonane.

Codzienne buty po szkole

Buty sportowe dla dzieci są bardzo często ich butami codziennymi, do chodzenia po szkole lub na podwórku. Jako że charakteryzują się wysokim komfortem noszenia, dzieciaki chętnie z nich korzystają przy każdej możliwej okazji. Warto zaopatrzyć się w kilka par dobrze wykonanych butów sportowych z firm Mrugała, Bartek czy na przykład Emel. Wybierając renomowanych producentów, mamy pewność, że wspieramy układ kostny naszego dziecka i zabezpieczamy je przed możliwymi urazami i kontuzjami. Wspomniane marki podążają w swoich projektach za światowymi trendami mody dziecięcej, dlatego zakup butów sportowych okaże się strzałem w dziesiątkę, w przypadku dzieci, które chcą wyglądać modnie i stylowo. W tym wypadku można połączyć potrzeby estetyczne dzieci z potrzebami rodziców, chcących dbać o ich zdrowie.