Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Baleriny profilaktyczne

Baleriny profilaktyczne – modne i wygodne

Baleriny ortopedyczne są jednym z rodzajów obuwia terapeutycznego, w których zastosowane materiały i technologie skutecznie stabilizują małe stopy, a podeszwa amortyzuje i izoluje je od podłoża. Obuwie profilaktyczne może być wyposażone w wkładki ortopedyczne. Istnieje wiele rodzajów takich akcesoriów, ale zawsze powinny być one dobierane przez lekarza lub specjalistę terapeutę. Wkładki stosuje się po to, aby skorygować wady stopy, takie jak na przykład płaskostopie. Istnieją też rozwiązania zintegrowane z konstrukcją buta, a najpopularniejszym z nich jest obcas Thomasa. Buty wyposażone w taką podeszwę pozwalają na skuteczną korekcję wad stopy bez użycia skomplikowanych narzędzi czy żmudnej rehabilitacji. Konstrukcja obcasów Thomasa polega na odwróceniu zwyczajowych proporcji pomiędzy wysokością pięty a śródstopia. W butach terapeutycznych to śródstopie jest wyżej, a to wymusza inne ułożenie nogi.

Jak wybrać buty dla dzieci?

Zakup butów dla dziecka to kompromis pomiędzy oczekiwaniami rodziców a tym, co chciałby sam maluch. Buty muszą się podobać dziecku, ale muszą także spełniać szereg funkcji, przede wszystkim zabezpieczać stopy małego odkrywcy przed uszkodzeniami mechanicznymi. Aby dziecko chętnie chodziło w butach, muszą one być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także wygodne. Jeśli będą uciskać, ocierać albo będą zbyt ciężkie, to malec prędzej czy później z nich zrezygnuje, a nawet częste przypominanie niewiele tu pomoże. Buty, które zapewniają stopom najmłodszych solidne podparcie, to na przykład buty profilaktyczne. Ich specjalna konstrukcja powstała w wyniku wielu lat badań i doświadczeń.

Baleriny profilaktyczne do noszenia na co dzień

Baleriny ortopedyczne sprawdzą się świetnie jako buty na co dzień, szczególnie podczas cieplejszych miesięcy w roku. Dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów, przede wszystkim skóry, obuwie takie jest przyjazne dla stopy i umożliwia jej oddychanie. Baleriny profilaktyczne posiadają wygodne zapięcie na rzep, które pozwala na łatwą regulację ten gości buta. Kolejnym udogodnieniem jest zastosowanie kauczuku do produkcji podeszwy. To przekłada się nie tylko na elastyczność tego elementu, ale również na jego antypoślizgowe właściwości. Markowe baleriny profilaktyczne są bezpieczne w eksploatacji przez nawet najbardziej żywiołowe maluchy.

Modne buty profilaktyczne

Producenci robią wszystko, aby buty dziecięce były jak najbardziej atrakcyjne wizualnie. Stąd zarówno baleriny profilaktyczne jak i kapcie używane przez dzieci w przedszkolach mają bardzo ciekawe wzory i żywe kolory. Jednym z pomysłów na zdobienie dziecięcych butów jest nanoszenie obrazków, napisów czy oznaczeń. Wciąż modne są motywy lub zwierzęce ale także podobizny bohaterów najpopularniejszych obecnie bajek dla dzieci.

Buciki terapeutyczne mogą z zewnątrz nie wyróżniać się zupełnie niczym i bez zajrzenia do środka nie będziemy w stanie stwierdzić czy mamy do czynienia ze zwykłymi czy też leczniczymi kapciami, kozakami czy trampkami.