Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Brak dostępnych opcji

Daniel

Obuwie profilaktyczne dla dzieci Daniel

Kapcie profilaktyczne dla dzieci pełnią bardzo ważną rolę w okresie rozwoju, gdy stopy i kości wciąż się kształtują i szybko rosną. Korzystanie z butów profilaktycznych może pomóc w zapobieganiu wad postawy i deformacji stóp u dzieci. A jeżeli można ochronić swoje dziecko przed potencjalnym problemem, to dlaczego z tego nie skorzystać? Każdy rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka.

Jest wiele rodzajów butów profilaktycznych i ortopedycznych stworzonych w celach terapeutycznych. Coraz większy jest także wybór wzorów i fasonów, przez co obuwie takie możne być równie modne jak każde inne.

Jak działają buty profilaktyczne Daniel?

Zapewnienie prawidłowej postawy ciała, ochrona stóp przed urazami i uszkodzeniami, a także niejako „wymuszenie” właściwego ułożenia nóżki dziecka – to główne zadania obuwia rehabilitacyjnego. Obuwie profilaktyczne jest zaprojektowane w ten sposób, by dostosować się do naturalnego kształtu stopy dziecka, zapewniając jej odpowiednie podparcie i amortyzację. Dzięki temu kapcie Daniel pomagają utrzymać właściwą postawę ciała dziecka podczas chodzenia i biegania.

Co więcej, Daniel buty są wykonane z trwałych i elastycznych materiałów, zapewniających dobrą ochronę przed otarciami i odgnieceniami stópek dziecka. Miękka i dobrze wyprofilowana podeszwa buta profilaktycznego zapewnia dobrą amortyzację i redukuje wibracje podczas chodzenia, co pomaga zmniejszyć ryzyko urazów stawów.

Daniel buty to przede wszystkim zabezpieczone pięty i kostki, dzięki wysokim cholewkom ze skóry naturalnej, które stanowią optymalne usztywnienie. Poza tym buciki Daniel mają welurowy wierzch obuwia, który sprawia, że stopa może oddychać i nie będzie się pociła. Takie względy higieniczne mają ogromne znaczenie zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Buty rehabilitacyjne zawierają regulowane zapięcie, co sprawia, że idealnie dopasują się do każdego kształt stopy i będą komfortowe (również w przypadku założenia specjalistycznej, ortopedycznej wkładki). I ostatnia kwestia, która nie pozostaje bez znaczenia – buty Daniel posiadają wysoki i szeroki nosek, który umożliwia swobodne ruchy paluszków naszego dziecka.

Zadanie dla rodziców - profilaktyka domowa

Dbanie o stopy dziecka jest bardzo ważne dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Poniżej znajduje się kilka przykładów tego, co rodzice mogą zrobić w ramach profilaktyki stóp malucha:

1. Codzienne mycie stóp – regularna higiena zapobiega infekcjom i chorobom skóry. Stopy trzeba umyć wodą i mydłem, a następnie dokładnie osuszyć ręcznikiem.

2. Regularne przycinanie paznokci – to nie tylko kwestia estetyczna. Systematyczne obcinanie paznokci zapobiega zranieniom i infekcjom.

3. Higiena stóp – dziecko powinno nosić czyste skarpetki oraz buty. pozwoli to uniknąć nieprzyjemnego zapachu oraz chorób skóry.

4. Wybieranie odpowiedniego obuwia profilaktycznego to kluczowa kwestia dla prawidłowego rozwoju stóp dziecka. Musimy zwrócić uwagę na idealne dopasowanie, komfort i wygodę malucha oraz jakość materiału i przewiewność butów. Buty Daniel spełniają wszystkie wymogi, jakie są niezbędne, by nasze dziecko właściwie stawiało stopę i utrzymywało prawidłową postawę ciała.

5. Regularne badanie stóp – rodzice powinni obserwować stopy dziecka, by wykryć na czas różnego rodzaju problemy, takie jak obtarcia, modzele czy odciski. Z razie potrzeby należy je również skonsultować z lekarzem.

6. Obserwacja dotycząca równomiernego wycierania się spodów w butach naszej pociechy - mówimy tu zarówno o butach ze spodami styrogumowymi jak i termokauczukowymi. Jeśli zauważymy mocniejsze wycieranie się w okolicy pięt, palców lub którejś strony (wewnętrznej lub zewnętrznej) stopy dziecka – warto skonsultować się z ortopedą. Równomierne wycieranie się spodów jest dowodem na prawidłowy rozwój stopy malucha.

7. Zwracanie uwagi na prawidłową postawę dziecka podczas chodzenia, biegania i siedzenia.

8. Zachęcanie do aktywności fizycznej – regularny ruch, najlepiej na świeżym powietrzu, jest niesamowicie ważny dla prawidłowego rozwoju stóp i mięśni u dziecka.

buty-sandalki-profilaktyczne-postep-bs-1