Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Brak dostępnych opcji

Ani-but

Buty profilaktyczne – funkcja w parze ze stylem

Rynek butów dla dzieci ma silną reprezentację polskich, rodzinnych firm, produkujących obuwie o uznanej renomie nie tylko na arenie krajowej. Ani But to przedsiębiorstwo z kilkudziesięcioletnią tradycją w wytwarzaniu bucików dla maluchów. Wyroby sygnowane logo Ani But można spotkać w dużych sklepach w całej Polsce, ale coraz większą popularnością cieszy się sprzedaż przez internet.

Firma stawia sobie za cel ciągłe dążenie do doskonałości, stad nieustanne zmiany w gamie oferowanych produktów. Specjalnością producenta jest wytwarzanie butów profilaktycznych, po które rodzice dzieci sięgają coraz częściej. W gamie znajdziemy buty z usztywnionym zapiętkiem i profilowanymi wkładkami. Buty profilaktyczne dla dziewczynki Ani-But mogą być wyposażone w obcas Thomasa, czyli rozwiązanie stosowane w terapii płaskostopia.

Buty korekcyjne dla dzieci Ani-But – rodzaje

Najlżejsze buty o działaniu prozdrowotnym to sandały ortopedyczne dla dzieci Ani-But. Właściwie dobrze buty tego typu mogą pomóc w zapobieganiu deformacjom stóp, a także zapewnić optymalną wentylację i swobodę ruchów. Sandały świetnie sprawdzą się latem, ale gdy pogoda za oknem zrobi się jesienna, to naturalną koleją rzeczy jest zmiana obuwia na cieplejsze – w tym przypadku będą to półbuty lub trzewiki ortopedyczne. Buty profilaktyczne dla dzieci zapewniają odpowiednie wsparcie dla pięt i stóp, co może pomóc w zmniejszeniu dolegliwości bólowych u maluchów. Buty te mogą być szczególnie pomocne w sytuacji, gdy dzieci spędzają dużo czasu na stojąco lub biegając po twardych powierzchniach.

W ofercie są także kapcie ortopedyczne dla dzieci Ani-But. Przeznaczone są do stosowania wewnątrz pomieszczeń. To idealne rozwiązanie dla dzieci uczęszczających do żłobka czy przedszkola. Kapcie nie tylko zapewniają prawidłowe ułożenie stopy w bucie, ale także chronią przed powstaniem urazów mechanicznych w wyniku np. uderzenia o mebel czy nadepnięcia na zabawkę. Pomagają w zapewnieniu stabilnej podstawy dla stóp, co z kolei przekłada się na poprawę ogólnej wydajności ruchowej dziecka.

Jakie funkcje pełnią buty z obcasem Thomasa Ani-But?

Zapewnienie właściwego wsparcia i stabilizacji dla stóp dziecka a także korekcja wad narządu ruchu – to główne powody, dla których specjaliści zalecają stosowanie obuwia ortopedycznego. Jednym z rozwiązań jest obcas Thomasa, czyli takie wyprofilowanie podeszwy, w którym śródstopie jest umieszczone wyżej, niż pięta. To pozwala na korekcję wady jaką jest płaskostopie.

Obcas Thomasa spotkamy w wielu typach butów profilaktycznych sprzedawanych obecnie. W to rozwiązanie mogą być wyposażone zarówno trzewiki, buty sportowe a nawet sandałki ortopedyczne dla dzieci Ani-But.

Buty ortopedyczne dla dzieci są zaprojektowane tak, aby korygować różnego rodzaju deformacje stóp, takie jak płaskostopie, koślawość czy szpotawość. Dzięki odpowiedniemu wsparciu i stabilizacji stóp, buty te pomagają w zapobieganiu postępowi wady. Ponadto, dziecięce buty ortopedyczne zapewniają odpowiednią amortyzację, która pomaga w redukcji siły uderzenia podczas biegu, skakania i innych aktywności sportowych. Tym samym redukują ryzyko kontuzji stóp wskutek urazów mechanicznych.

Wyróżniki butów profilaktycznych dla dzieci

Tym, co odróżnia obuwie profilaktyczne dla dzieci Ani-But od tradycyjnych butów, to nie tylko materiały użyte do produkcji, ale także sama konstrukcja buta. Kluczem jest zapewnienie solidnego wsparcia dziecięcym stopom. To dlatego buty specjalistyczne mają usztywniony zapiętek, sztywniejsze podeszwy i boczne wzmocnienia, które pomagają w utrzymaniu właściwej pozycji stóp.

Jeśli chodzi o materiały, to nawet kapcie profilaktyczne dla dzieci Ani-But produkowane są z surowców najwyższej jakości. Konstrukcja musi być przewiewna i umożliwiać oddychanie skórze stóp.

Poza tym, na zewnątrz takie obuwie nie musi różnić się niczym od „klasycznych” butów. Zarówno stylistyka, kolorystyka jak i fason nie zdradzają, że mamy do czynienia z butami profilaktycznymi czy ortopedycznymi.