Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Brak dostępnych opcji

Memo

Buty Memo dla każdej małej stopy

Chcesz zadbać o zdrowie swojego dziecka i kształtowanie właściwiej postawy ciała już od najmłodszych lat? Buty Memo to najlepsze rozwiązanie! Łączą w sobie najlepsze właściwości terapeutyczne z modnym wyglądem i wygodą użytkowania.

Co to są Memo buty?

Obuwie, które kryje się pod tą nazwą to buty profilaktyczne, stworzone z myślą o małych stopach, które potrzebują fachowego podparcia. Cechą szczególną jest specjalnie opracowany system Memo. To technologia opracowana na podstawie wieloletnich doświadczeń i badań w zakresie potrzeb stóp dziecka. Producent chwali się stosowaniem specjalnego systemu monitoringu potrzeb. To oznacza, że obuwie Memo może być stosowane jako profilaktyka i leczenie najczęstszych wad postawy u małych dzieci.

Buty Memo są projektowane w oparciu o najnowsze technologie i badania naukowe w dziedzinie zdrowia stóp dziecięcych.

Buty ortopedyczne dla dzieci Memo i ich zaawansowana podeszwa

Sekret skuteczności tych butów kryje się w ich podeszwie. W podłączaniu z dedykowanymi wkładkami umożliwia ona przede wszystkim podstawową diagnostykę, czyli monitorowanie zmian w obrębie stopy. Na tej podstawie można dobrać metodę korygowania stwierdzonych wad.

Obuwie Memo jest przy tym niezwykle wygodne. Najmłodsi użytkownicy sami przyznają, że zarówno sandałki Memo jak i trzewiki charakteryzują się ponadprzeciętnym komfortem. Buty amortyzują wstrząsy, chronią stopy przed przeciążeniami i zapewniają prawidłowe podparcie.

Kiedy stosować Memo sandałki?

Obuwie profilaktyczne stosuje się do korygowania najczęściej występujących wad stopy. Rodzice mają możliwość szybkiego i łatwego zdiagnozowania potrzeb dziecka i dobranie na tej postawie odpowiedniej wkładki.

Buty wyposażone są w obcas Thomasa, pomagający w przypadku korygowania płaskostopia. Ale na tym nie koniec – dzięki unikalnej konstrukcji podeszwy, można w łatwy sposób sprawdzić, czy nasze dziecko nie potrzebuje wsparcia także z innego powodu.

Buty z podeszwą Memo posiadają specjalne strefy, które są wskaźnikiem występowania określonych wad. Wystarczy sprawdzić, w których miejscach na podeszwie w trakcie chodzenia następuje ścieranie się powierzchni. Strefa normy to naturalnie występujące tarcie, charakterystyczne dla zdrowych stóp. To strefa oznaczona na zielono. Tuż obok jest strefa niebieska, będąca ostrzeżeniem, że może być konieczne zastosowanie korekcji w postaci wkładek. Jeśli przetarcia następują w obrębie strefy pomarańczowej – czyli strefy dysfunkcji – montaż wkładek jest już konieczny, najlepiej po uprzedniej konsultacji z terapeutą.

Strefy są ponumerowane i oznaczone, a to pozwala np. identyfikować problemy z niewłaściwym ułożeniem stóp podczas chodzenia, płaskostopiem czy wady kolan. Specjalne znaczniki jednoznacznie identyfikują też te przypadki, gdy konsultacja lekarska jest niezbędna.

Sandały Memo to wygoda i styl w jednym

Rozbudowane funkcje terapeutyczne butów Memo idą w parze z ich modnym wyglądem. Producent oferuje paletę modeli w najróżniejszych kolorach a do tego bardzo zróżnicowanych wzorach. Dzieci uwielbiają buty z motywami zwierząt a nawet prześliczne sandały profilaktyczne z podeszwą terapeutyczną, ale w kształcie żaby!

Wszystkie buty dziecięce Memo są projektowane z myślą o komforcie, wytrzymałości i zdrowiu stóp dziecka, dlatego są one polecane przez specjalistów zajmujących się wadami postawy.

Memo to nie tylko Memo sandały, ale także buty na chłodniejsze pory roku czy obuwie sportowe. W ofercie producenta zajdziemy modele do chodzenia na co dzień i dla dzieci z różnych grup wiekowych. Nawet najmłodsze dzieci, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki mogą korzystać z zalet, które oferują buty Memo.

Materiały używane do produkcji to przede wszystkim wysokogatunkowa skóra naturalna, a także termokauczuk jako element konstrukcyjny podeszwy. Buty profilaktyczne, w zależności od potrzeb, można wyposażyć w dedykowane wkładki ortopedyczne. System kolorów ułatwia dobór wkładek w zależności od wady, która wymaga skorygowania.