Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Darmowa dostawa

Brak dostępnych opcji

Dawid

Buty profilaktyczne Dawid

Stosowanie obuwia profilaktycznego Dawid u dzieci może przynieść wiele korzyści. Takie buty są zazwyczaj wykonane z materiałów o wysokiej jakości, a zaprojektowane są tak, by pomóc dziecku stawiać stopę w prawidłowy sposób. Od tego z kolei zależy również to czy postawa ciała będzie właściwa, zarówno podczas chodzenia, biegania jak i siedzenia. Jako świadomi rodzice powinniśmy przywiązywać większą uwagę do rozwoju stóp naszej pociechy, bo jeśli nie dopilnujemy tych kwestii, nasze dziecko będzie prawdopodobnie musiało nosić buty ortopedyczne Dawid oraz wykonywać ćwiczenia rozwojowe zalecone przez lekarza ortopedę.

Na co zwrócić uwagę kupując kapcie Dawid?

1. Przede wszystkim wybierzmy odpowiedni rozmiar – najlepiej jest przymierzyć dany bucik, kiedy dziecko będzie w dobrym humorze. Musimy sprawdzić czy palce w okolicy noska mogą się swobodnie poruszać i czy pozostaje do krawędzi od pięciu do ośmiu milimetrów przestrzeni. Taki rozmiar będzie idealny.

2. Buty Dawid mają miękką podeszwę, ale również usztywniony zapiętek, który zapewni stabilizację, równowagę i bezpieczeństwo podczas ruchu. To kwestie są bardzo ważne w przypadku dzieci, które dopiero uczą się chodzić. Obuwie profilaktyczne będzie modelowało prawidłowe ustawienie stopy i zapobiegnie koślawieniu. Dawid buty utrzymują stopę w bezpiecznym położeniu, nie obciążając przy tym układu kostnego dziecka. Anatomiczna wkładka potrafi dopasować się do kształtu stopy malucha.

3. Materiał z jakiego wykonane są kapcie Dawid jest przewiewny, co sprzyja higienie stopy – zapobiega nieprzyjemnym zapachom, poceniu się stopy, a tym samym rozwijaniu się różnych chorób dermatologicznych.

4. Obuwie Dawid jest solidne i trwałe, więc sprawdzi się w roli butów do żłobka, przedszkola czy szkoły. Nawet intensywne użytkowanie nie powinno doprowadzić do ich zniszczenia, z uwagi na użyte w produkcji materiały.

5. Regulowane zapięcia to możliwość dopasowania bucików do każdego kształtu stopy. Tylko doskonale dopasowane buty spełnią swoją profilaktyczną funkcję.

Dawid obuwie – dla dziewczyny i chłopaka

Buty profilaktyczne Dawid występują w wielu kolorach i wzorach. Wśród nich znajdziemy wersje dla dziewczynek i chłopców, również w odsłonie bardziej eleganckiej. Jeśli zależy nam na obuwiu na co dzień – dostępne są sandałki, trampki, trzewiki i tenisówki. Szeroki wybór umożliwia znalezienie idealnego modelu nawet dla najbardziej wymagającego dziecka.

Pomóżmy dzieciom – wspierajmy ich rozwój

Zakup obuwia profilaktycznego to rozsądny i mądry pomysł. Jednakże jako rodzice możemy zrobić o wiele więcej dla naszego dziecka, by wspierać jego prawidłowy rozwój. Bardzo ważna jest higiena stóp – rozpocznijmy od codziennego, dokładnego mycia i wycierania ręcznikiem oraz używania czystych skarpetek i butów. Niby banalne obowiązki, a często niedopilnowane przez rodziców, kończą się problemami ze skórą na stopie.

Kolejną kwestią jest dobieranie odpowiedniego rozmiaru wszelkiego obuwia – zarówno profilaktycznego, ortopedycznego, jak i zwykłego, codziennego. Buty nie mogą być ani za duże, ani za małe – w obu przypadkach zaszkodzimy stopom naszego smyka. Dopuszczalna przestrzeń dodatkowa w bucie nie powinna być większa niż osiem milimetrów.

Korygujmy postawę naszej pociechy – podczas aktywności i w spoczynku. Nawyki prawidłowego stawiania stopy czy utrzymywania prostego kręgosłupa wynosimy najczęściej z domu i odpowiedzialni są za nie rodzice w pierwszych latach życia swojego dziecka.

Zachęcajmy do ruchu na świeżym powietrzu – nasze dzieci będą się lepiej rozwijać, jeśli codziennie będzie im towarzyszyć aktywność fizyczna.

Regularnie oglądajmy stopy naszego dziecka w poszukiwaniu zmian – otarć, odcisków i modzeli. Maluch nie zawsze powie, że coś mu dolega, a obserwacja skóry na stopach może dużo powiedzieć o sposobie chodzenia naszego dziecka. Ważne jest także sprawdzanie spodów bucików – czy wycierają się równomiernie? Jeśli tak – nie ma problemu. Jeśli jednak zauważymy większe wytarcie na zewnętrznej lub wewnętrznej stronie lub też bardziej intensywne ścieranie się przodu/ tyłu – to sygnał, aby odwiedzić ortopedę.

buty-sandalki-profilaktyczne-postep-bs-1