Pokaż filtry

WYBIERZ ROZMIAR

Rodzaj

Zresetuj krok

Producent

Zdrowa stopa

Brak dostępnych opcji

Darmowa dostawa

Brak dostępnych opcji

Bobux

Buty tak wygodne, jak chodzenie na boso?

Rodzice szukający wygodnych i solidnych butów dla swoich dzieci mogą wybierać spośród setek modeli obecnych na polskim rynku. Do grona najbardziej uznanych producentów można zaliczyć nowozelandzką markę Bobux. Filozofia marki Bobux opiera się na idei, że dzieci powinny mieć możliwość swobodnego i naturalnego ruchu, aby mogły rozwijać się zdrowo i szczęśliwie. Buty tej marki są zaprojektowane tak, aby zapewnić dziecku maksymalną swobodę ruchu, jednocześnie chroniąc jego stopy.

Podobnie jak w przypadku wielu innych firm, jej początki wiążą się z potrzebami samych założycieli. W 1991 roku nowozelandzcy rodzice stanęli przed dylematem, jakie buty wybrać dla swojego dziecka. Nie byli zadowoleni z ówczesnej oferty rynkowej i postanowili to zmienić. Zaczęło się od pierwszych kapci dla kilkumiesięcznej córki i tak z biegiem czasu asortyment się poszerzał aż powstała nowa marka, która po kilkudziesięciu latach stała się znana na całym świecie. Dziś buty Bobux sprzedają się w setkach egzemplarzy a oferta producenta to obuwie na każdą okazję.

Buty Bobux sandały – jest w czym wybierać!

Sandałki dla dzieci to hit nie tylko tego sezonu. To najlepszy rodzaj obuwia dla dzieci, gdy na zewnątrz temperatury robią się wyższe. Sandały Bobux wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Marka stawia duży nacisk na to, aby ich produkty były stworzone z naturalnych i trwałych materiałów, takich jak skóra lub bawełna organiczna. Niczym nieskrępowana wygoda – taki cel przyświeca firmie tworzącej buty dziecięce dla kolejnego pokolenia maluchów. Buty powinny być tak wygodne i naturalne, aby komfort ich noszenia tylko nieznacznie odbiegał od chodzenia na boso.

Bobux Polska to jednak nie tylko sandałki – oferta jest znacznie bogatsza, w tym w buty na każdą pogodę. Ich konstrukcja jest bardzo przemyślana, a priorytety konstruktorów takie same jak w przypadku butów na lato. Stopa dziecka musi czuć się swobodnie i mieć zapewniony dostęp świeżego powietrza. Jednocześnie, buty profilaktyczne zapewniają podparcie znacznie lepsze niż klasyczne buciki. Niweluje to ryzyko wystąpienia kontuzji i jednocześnie jest pomocne w korygowaniu najpopularniejszych wad stóp w tym płaskostopia.

Wygoda czy wygląd – na co postawić szukając buty Bobux?

Funkcja ochronna to podstawowa rola obuwia. Ale trudno uznać, że wygląd jest zupełnie bez znaczenia. Zwłaszcza w przypadku butów dla dzieci. Najmłodsi często nie są przekonani do zmiany obuwia na nowe, a kolorowe, zdobione sandałki, trzewiki czy botki mogą być argumentem, dzięki któremu zmienią zdanie.

Zarówno wygoda, jak i wygląd są ważne w przypadku butów dziecięcych. W przypadku Bobux buty dla maluchów, komfort będzie zdecydowanie na pierwszym miejscu. Mali podróżnicy są bardzo wybredni i jeśli bucik będzie uciskał, a stawianie kroków będzie wiązało się z dyskomfortem – na pewno nie przekonamy dziecka do ponownego założenia takiego obuwia. Wraz z wiekiem dzieci rośnie jednak ich potrzeba wyróżnienia się. W dzisiejszych czasach wygląd butów ma dla dzieci duże znaczenie, ponieważ pomaga im wyrażać swoją indywidualność i styl.

Różne buty, różne potrzeby

Wygoda i wygląd to ważne czynniki, które powinny iść ze sobą w parze, zwłaszcza w przypadku butów dla dzieci. Co jeszcze jest istotne? Wśród kluczowych kwestii warto wymienić dopasowanie obuwia do rozmiaru stopy dziecka. Sandały Bobux powinny być dobrze dopasowane do stopy, ale jednocześnie nie powinny jej uciskać ani zbyt luźno przylegać. Warto mierzyć stopę dziecka przed zakupem butów i wybierać rozmiar zgodnie z tabelą producenta. A jeśli mamy wątpliwości – sprawdźmy dwa różne rozmiary na spokojnie, w domu, w różnych warunkach i dopiero wtedy podejmijmy decyzję.

Zwróćmy uwagę, czy podeszwa buta jest elastyczna i zapewnia stopie dziecka swobodę ruchu w pełnym zakresie. Elastyczne powinny być zwłaszcza Bobux kapcie ale takie rozwiązanie znajdziemy też w innych modelach – np. Bobux Soft Sole, które mają miękkie, elastyczne podeszwy i dopasowują się do stopy dziecka.