Bartek buty vs Emel buty: Porównanie jakości i funkcjonalności dla Twojego dziecka
Posted by      09/14/2023 10:33:12
Bartek buty vs Emel buty: Porównanie jakości i funkcjonalności dla Twojego dziecka

Buty dziecięce to jedno z ważniejszych zagadnień, które powinno interesować rodziców małych dzieci. Jeśli Twoja pociecha dopiero uczy się chodzić, jesteś w komfortowej sytuacji — decyzja o zakupie odpowiednich butów do chodzenia jeszcze przed Tobą. Masz więc czas na to, by rozejrzeć się po rynku, sprawdzić, co oferują konkretne marki, co polecają rodzice oraz jakie jest zdanie specjalistów na temat dostępnych współcześnie butów. Nie da się też ukryć, że jest kilka marek, które wręcz skradły serca rodziców i nie mają żadnej konkurencji. Chodzi o takich producentów, jak Emel czy Bartek. Wybierając obuwie jednej z tych marek, można mieć pewność, że inwestycja przyniesie sporo korzyści dziecku, a całość pozytywnie wpłynie na zdrowie malucha. Pierwsze lata spędzone w tych właśnie butach mogą przynieść jedynie prawidłowy rozwój, a także gwarancję, że stopa nie zostanie narażona na niepotrzebne deformacje. Sprawdź, jak wypadają buty Emel oraz Bartek dla dzieci i co warto o nich wiedzieć!

Kiedy zdecydować się na pierwsze buty dla dziecka?

Kiedy Twoje dziecko zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, warto powoli rozglądać się za butami dla niego. Maluch z pewnością będzie garnął się do chodzenia nie tylko po domu, gdzie może dreptać boso, ale również na zewnątrz. Tam już będzie potrzebował dobrej jakości obuwia, które ochroni jego stopę, ale też pozwoli na naukę w komfortowych warunkach. Zanim dziecko zacznie chodzić, warto zakładać mu od czasu do czasu buciki zwane niechodkami, aby maluch przyzwyczajał się do tego, że ma coś na stopach.

Podczas dobierania bucików w sklepie, warto trzymać dziecko tak, by samodzielnie zrobiło parę kroków. To pozwoli ocenić, czy wybrane buty są odpowiednie, wygodne, komfortowe oraz czy rozmiar nie jest za duży, ani za mały. Z pewnością lepiej nie kupować butów w sklepach online, ani tym bardziej w sklepie stacjonarnym, kiedy dziecko śpi, a rodzic przykłada mu bucik jedynie podeszwą do stopy. Taka metoda na pewno się nie sprawdzi i może przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty do nauki chodzenia?

Współcześnie zalecenia dotyczące bucików dla dzieci są znacznie odmienne od tego, co obowiązywało jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Ortopedzi promowali wtedy sztywne buciki, które dobrze trzymały stopę, jednak z drugiej strony były zbyt twarde i nie pozwalały na swobodę. Na szczęście obecnie spotykamy się z całkiem innymi standardami, które mówią, że buciki dedykowane dzieciom, zwłaszcza tym uczącym się chodzić, powinny być maksymalnie elastyczne, lekkie, a przy okazji powinny pracować wraz z dzieckiem i jego stopą. Stopa dziecka odpowiada nie tylko za chodzenie, ale również odbiera sygnały z otoczenia, odpowiada za termoregulację, a jeśli ktoś pracuje z dziećmi dłużej, doskonale wie, że przy różnych pracach odbywających się przy stoliku, podczas których dziecko nie chodzi, i tak porusza stopami.

Wybierając pierwsze buty dla swojego dziecka, rodzic powinien zwrócić szczególną uwagę na takie aspekty, jak:

• wkładka — najlepiej wykonana z naturalnych materiałów, powinna być skórzana, aby jak najlepiej współpracowała ze stopą dziecka;

• materiał wykonania bucików — lepiej jest unikać całkowicie butów wykonanych w 100% z materiałów sztucznych, tworzyw, które nie pochodzą z natury. Ekologiczna skóra to też nie jest dobry wybór, ponieważ jest to w zasadzie kawałek poliuretanu, nic innego. Znacznie lepszym wyborem dla dziecka będą buciki wykonane z oddychających tkanin lub skóry naturalnej;

• zapięcie — rzepy bądź sznurowadła są najkorzystniejsze, ponieważ pozwalają maksymalnie dopasować buty do stopy dziecka. Buciki wsuwane są bardzo wygodne i chętnie wybierane przez rodziców, jednak one nie zapewniają takiej właśnie możliwości, jak rzepy czy sznurowadła;

• elastyczna podeszwa — but dla dziecka ma być solidny, a jednocześnie powinien być na tyle elastyczny, by dobrze się w nim chodziło. Obuwie dla dziecka powinno pracować wraz z jego stopą, konieczne jest zginanie się butów w tym samym miejscu, w którym zgina się stopa;

• zapiętek — usztywniony oraz odpowiednio wysoki, aby trzymał stopę dziecka w ryzach.

Buty Bartek — dlaczego warto wybrać właśnie tę markę?

Buty dziecięce Bartek to propozycja dla osób, które chcą dla swojego dziecka butów wyróżniających się spośród konkurencji. Projektowane są z myślą o najmłodszych użytkownikach, którzy są dość wymagający. Anatomiczny kształt butów, odpowiednia elastyczność podeszwy oraz twardość bucików to gwarancja pewnego i stabilnego kroku u dziecka.

Ogromnym atutem butów Bartek jest to, że marka realnie dba o prawidłowy rozwój stopy dziecka. Każdy model wyposażony jest w specjalnie profilowane wkładki, które fantastycznie wspierają rozwój łuku podłużnego stopy. Sprawia to, że dziecko nie tylko odczuwa wygodę, ale również rodzice mogą być spokojni o zdrowie swojego malucha.

Buty Bartek to też rewelacyjny synonim jakości i trwałości. Widać już na pierwszy rzut oka, że producent wykorzystuje wyłącznie trwałe, wyselekcjonowane materiały oraz zapewnia staranne wykonanie. Buty Bartek dla dzieci są maksymalnie odporne na codzienne uszkodzenia. Są inwestycją, która zwróci się z nawiązką dziecku, jak i rodzicom.

Starsze dzieci znacznie częściej zwracają uwagę na sam design obuwia, które noszą. Decydując się na buty Bartek, można wybierać w różnorodnych kolorach, modelach i wzorach. Marka oferuje buty sportowe, klasyczne, eleganckie i wiele więcej. Do tego dochodzi przystępna cena, dzięki czemu na te buty mogą sobie pozwolić wszyscy rodzice, nie tylko ci najbogatsi.

Warto również dodać, że marka Bartek to nie tylko tradycja, ale też innowacyjność połączone w jedno. Producent wprowadza nieustannie nowoczesne rozwiązania, które jeszcze lepiej wpływają na rozwój stopy dziecka i poprawiają bezpieczeństwo oraz komfort noszenia.

Bogata oferta marki Emel — roczki i nie tylko!

Buty Emel to wygodne obuwie dla dzieci, które cieszy się sporym zainteresowaniem oraz rewelacyjnymi opiniami. Marka stawia na jakościowe materiały, a także na nowoczesne, innowacyjne rozwiązania technologiczne. Przekłada się to na ogromny komfort noszenia i spokój rodziców.

Marka Emel od ponad ćwierć wieku zajmuje się produkcją obuwia dla najmłodszych. Doskonałym tego przykładem są tzw. roczki, które opatentowali, czyli ręcznie szyte buciki do nauki chodzenia.

Buty dziecięce marki Emel to różnorodność, w której można wybierać i przebierać. Szeroka, zróżnicowana oferta pozwala na wybranie nietuzinkowych bucików dla dziecka, które nie tylko spełnią oczekiwania rodziców, ale również samego malucha. Jeśli chodzi o buciki zwane roczkami, wyposażone są w obcas Thomasa, profilowaną wkładkę usztywnianą oraz usztywniany zapiętek. Wykonywane są z naturalnej, delikatnej i jakościowej skóry, charakteryzują się niewielką grubością — zaledwie 1 mm. Taka grubość odpowiada za wyjątkową lekkość oraz elastyczność dziecięcego bucika. Skóra gwarantuje także trwałość i wytrzymałość.

Marki tworzące obuwie dla dzieci stawiają zwykle na wysoką jakość, co przekłada się na komfort oraz zdrowie dziecka.

Comments

Log in or register to post comments