Jak wybrać baleriny profilaktyczne?
Posted by      01/25/2018 08:49:54
Jak wybrać baleriny profilaktyczne?

Każda marka zajmująca się produkcją obuwia profilaktycznego posiada w swojej ofercie wiosenne buty balerinki, które zwłaszcza wiosną, są swoistym niezbędnikiem małej księżniczki. Są one dowodem na to, że nie muszą znacząco wyróżniać się wyglądem od powszechnie noszonych bucików, jest to ważny aspekt dla naszych księżniczek, które, mimo młodego wieku, starają się wyglądać modnie. Na naszej stronie można więc znaleźć balerinki profilaktyczne dla dziewczynek, które z pewnością przypadną do gustu każdej małej modnisi. Baleriny profilaktyczne jak każde inne obuwie tego rodzaju zapewniają zachowanie prawidłowej postawy ciała, korygując wady stóp oraz kręgosłupa, a przy tym zachowują modny wygląd i duży wybór w kolorystyce.

Dziś przyjrzymy się dwóm firmom, które oferują baleriny profilaktyczne, są nimi MEMO, MRUGAŁA.

Każdą z nich przedstawię i zachęcę dlaczego warto kupić buty profilaktyczne tych firm.

MEMO

memo

Marka MEMO stworzyła dla naszych księżniczek baleriny zakryte przeznaczone na przejściowy okres wiosenny w modnej kolorystyce dla dziewczynek w wieku przedszkolnym i wczesno szkolnym. Wyjątkowość tych butów profilaktycznych polega na zużyciu najwyższej jakości klasy materiałów, zastosowaniu wszystkich najnowszych standardów rehabilitacyjnych oraz na nietuzinkowym wzornictwie.

Dlaczego warto kupić baleriny MEMO?

Jeśli dbasz o prawidłowy rozwój stóp Twojego dziecka i chcesz wiedzieć jak to wygląda w praktyce to właśnie kup baleriny profilaktyczne MEMO, które nie tylko będą modne. Oprócz wszystkich elementów jakie powinno posiadać obuwie profilaktyczne, czyli sztywny zapiętek, obcas Thomasa, jako jedyni na rynku stosują elastyczną i sprężystą antypoślizgową podeszwę diagnostyczną z systemem ponumerowanych stref pozwalających poprzez ścieranie się określić czy stopy Twojej pociechy są zdrowe. Lekarze ortopedzi, zalecają markę MEMO do zastosowania wkładek ortopedycznych, ponieważ nie posiadają wkładek wyprofilowanych. Modna balerina profilaktyczna MEMO plus wkładka ortopedyczna zapewnią prawidłowe ułożenie stopy i korygowanie jej wad.

MRUGAŁA

Baleriny profilaktyczne MRUGAŁA z kolekcji PORTO są idealne dla dziewczynek od wieku przedszkolnego do starszych. Jedne z niewielu na rynku tak ładne i modne balerinki profilaktyczne, o bogatej i sprawdzonej kolorystyce. Dzięki budowie typowej dla obuwia profilaktycznego zapewniają optymalne ułożenie i pracę stóp. Wspaniale sprawdzają się przy lekkich korektach wad postawy jak i większych z zastosowaną wewnątrz wkładką ortopedyczną. Warto przyjrzeć się tej marce, która również specjalizuje się w produkcji obuwia profilaktycznego z dużym doświadczeniem i powodzeniem na rynku.

Czym charakteryzuje się balerina profilaktyczna MRUGAŁA?

Baleriny Mrugała można zakwalifikować do wiosennych letnich trzewików. Ich najważniejszą cechą jest wspieranie zdrowego rozwoju stóp naszych pociech, zminimalizowanie pojawiania się dolegliwości i problemów ze stopami w późniejszym wieku. Balerina Porto jest przewiewna, ponieważ wykonana z wysokiej jakości skór naturalnych, posiada dużą regulację tęgości, obcas Thomasa i łatwo wyjmowaną wkładkę, którą należy usunąć w celu zastosowania wkładek ortopedycznych. Jeśli Twoje dziecko nie jest obciążone wadą stóp, bądź jest ona w małym stopniu jak najbardziej baleriny profilaktyczne MRUGAŁA są odpowiednie do noszenia na tym etapie.

Najważniejszą wspólną cechą wszystkich przedstawionych tu marek produkujących obuwie profilaktyczne jest to, że wyroby ich są w 100% produktem polskim.

Pamiętajmy!

Wybierając baleriny profilaktyczne na wiosnę dla naszych księżniczek, zwróćmy uwagę na jego lekkość, elastyczność i dopasowanie do stopy dziecka. Obuwie nie może być ani za małe, ani za duże. Wiosenne buty powinny dobrze odprowadzać wilgoć. Wcześniej należy zmierzyć rozmiar stopy dziecka, aby później dobrać but z wkładką o 0,5–0,9 cm większą, w zależności od wieku. Niestety, dobór za małego buta lub za dużego niesie za sobą konsekwencje. Za małe obuwie może zniekształcić palce. Za duże buty – które często wybieramy, aby posłużyły dłużej – sprawiają, że dziecko będzie się w nich potykać i zacznie chodzić w nienaturalny sposób. Dlatego tak istotne jest, aby wybrać buty odpowiedniej wielkości.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Jakiej firmy wybrać półbuty na wiosnę?
Jak wybrać baleriny profilaktyczne?
Jak dbać o prawidłowy rozwój stopy dziecka ?
Trampki MEMO
Sandały Bartek
Jakie kapcie dla dzieci, Danielki, Dawid czy Mrugała?
Buty profilaktyczne Daniel dla dzieci.
Buty profilaktyczne jako dobry pomysł na prezent gwiazdkowy
Jakie buty wybrać na zimę dla dziecka?
Jakie buty do wkładek ortopedycznych dla dzieci?

Comments

Log in or register to post comments