Jakie buty chłopięce na jesień?
Posted by      10/04/2019 09:39:03
Jakie buty chłopięce na jesień?

Praktycznie już jesień jest z nami, aura daje odczuć, że nieubłaganie zbliża się pora zimy. Jednak nie przeszkadza to abyśmy dziś zajęli się tematem bucików jesiennych dla naszych chłopców. Spacery jesienią wymagają odpowiedniego obuwia dla tych dzieci, które szczególnie dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. W jesienne dni bywa chłodno, często deszczowo ale może być też pogodnie. Dlatego ważne jest aby naszemu chłopcu zapewnić obuwie dobrej jakości, które będzie dobrze chroniło stópki dziecka zdrowotnie i przed kapryśną pogodą.

Buty chłopięce na jesień.

Buty muszą być przede wszystkim wygodne i prawidłowo wykonane. Ważne jest zwrócenie bacznej uwagi na jakość wykonania buta. Ile razy zdarzyło wam się kupić buty dla waszych pociech, które po kilku wyjściach na powietrze nie nadawały się do dalszego użytkowania? Na jakie cechy należy zwrócić uwagę przy zakupie odpowiednich butów dla dziecka? Przede wszystkim na to aby poza walorami estetycznymi, były wygodne, bezpieczne i zapewniały prawidłowy rozwój stopy dziecka.

Trzewiki

W sezonie jesiennym najlepiej sprawdzą się buciki ze skóry naturalnej zwane trzewikami, które zapewnią komfort nawet podczas dłuższych spacerów. Ochrona stóp jest niezwykle ważna, dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego jest wykonane obuwie. Ważne, żeby materiał był wytrzymały ( skóra naturalna ) i zapewniał odpowiednią ochronę przed wilgocią i niską temperaturą. Ich niewątpliwą zaletą jest także bardzo dobra przepuszczalność powietrza. Nie zapominajmy przy tym, że najlepszym zakupem będą buty profilaktyczne, które będą zapobiegać wadom stópek dziecka. Na stronie naszego sklepu https://www.wesolebuciki.pl/ dostępne mamy trzewiki firmy Emel, Bartek, Mrugała, Ani-but i Postęp.

Kalosze

W jesiennej garderobie naszych chłopców nie powinno zabraknąć również kaloszy, obuwia niezastąpionego w deszczową pogodę. Kalosze przydadzą się, gdy trzewiki noszone na co dzień mogą być narażone na zmoknięcie. Pamiętajmy, że kalosze również powinny być dobrej jakości, czyli posiadać certyfikat. Ważna jest wyściółka dobrze, jeśli jest miękka i jednolita ułatwia ona wsuwanie nogi do buta. Jak wiemy kalosze nie nadają się do długiego chodzenia, ponieważ są wykonane z gumy i nie zapewniają dziecięcej stopie prawidłowego ułożenia. W naszej ofercie polecamy kalosze firmy Emel i Ren But zwane Muflon.

Jak dobrać rozmiar butów chłopięcych na jesień?

Przy zakupie bucików dla waszych pociech najwięcej problemów sprawia wam dobranie odpowiedniego rozmiaru. Jest to spowodowane tym, że buciki producentów często różnią się długością wkładki pomimo że na metce jest podany ten sam rozmiar. Podstawowym problemem jest dokonanie prawidłowego pomiaru stopy dziecka. Błędem jest mierzenie stópki bez postawienia jej na podłodze lub obrysowanie jej na kartce w okołoAby dobrze wykonać pomiar należy położyć kartkę papieru na podłodze przy ścianie. Umieścić stopę na kartce z piętą prostopadle do ściany. Następnie zaznaczyć kreskę przy dużym palcu i zmierzyć odległość sztywną miarką. Pomiar należy zrobić dla obu stóp, ponieważ mogą różnic się długością. Pamiętajcie! Wkładka powinna być większa od stopy dziecka od 0,5 cm do 0,9 , nie więcej, ponieważ zakup dużego obuwia mija się z celem prawidłowo dobranego obuwia.Buciki powinny dobrze przylegać do pięt i uważać aby stopy nie były za mocno ściśnięte, gdyż nieprawidłowo dobrane mogą spowodować w przyszłości różne wady stópek waszych pociech.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Profilaktyczne buty na zimę z obcasem Thomasa
Jesienne propozycje od Mrugały
Letni niezbędnik obuwniczy
Idealne buty dla dziecka: sznurowane czy na rzepy?
Śniegowce Bartek
Trzewiki profilaktyczne z obcasem Thomasa
Jakie buty chłopięce na jesień?
Buty sportowe dla dzieci Bartek
Dlaczego warto kupić buty do nauki chodzenia marki Emel?
Jakie kapcie do przedszkola?

Comments

Log in or register to post comments