Idealne buty dla dziecka: sznurowane czy na rzepy?
Posted by      02/05/2020 10:39:35
Idealne buty dla dziecka: sznurowane czy na rzepy?

Wydawałoby się, że zakup bucików dla dziecka to błahostka, ale nic bardziej mylnego. Stoi przed nami wiele pytań: jak dobrać rozmiar? Jaki model bucika? Z jakiego materiału? Jaka podeszwa? Gdy ustaliliśmy jakiego buta poszukujemy, powstaje kolejny bardzo istotny dylemat czy wybrać buty na rzepy czy sznurowane.

Każdy but powinien być indywidualnie dobrany do stopy. Dzieci mają różne tęgości stóp, są stopy szczupłe, szersze i z wysokim podbiciem. Wpływ na nasz wybór powinien mieć także wiek dziecka.

Dla kogo buty wiązane na sznurówki?

But wiązany sprawdzi się w przypadku małych dzieci, które uczą się chodzić. W kolekcji Roczki od Emela – bucików do nauki chodzenia, większość modeli jest właśnie na sznurówki. Mimo, że taki bucik, być może wymaga od rodzica więcej cierpliwości i czasu przy zakładaniu, dla stopy dziecka ten wybór będzie najlepszy. Dzięki sznurowaniu jesteśmy w stanie idealnie dopasować bucik do stopy dziecka, niezależnie od jej tęgości. Zasznurowany bucik sprawia też, że stopa jest lepiej ustabilizowana i utrzymana w odpowiedniej pozycji. Rodzice często się martwią, że buty wiązane będą się rozwiązywać, ale wszystko zależy od jakości sznurówek, a te u Emela są najwyższej jakości.

Zalety buta wiązanego na sznurówki:

  • prawidłowe dopasowanie buta do stopy

  • utrzymują stopę w odpowiedniej pozycji

  • stabilizacja stopy

Dla kogo buty na rzepy?

Buty na rzepy dobrze wybrać dla dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą się samodzielności. Niewątpliwie zaletą rzepów jest to, że bardzo szybko można bucika zdjąć i założyć. Są tak samo wygodne i stabilizują stopę, ale dziecko które nie umie jeszcze wiązać doskonale poradzi sobie z takim modelem. Bucika można zapiąć, tak by dopasować do szerokości stopy i podbicia. Nie należy się bać, że rzepy będą się rozpinać, czy rozklejać. Kupując buty atestowane, najwyższej jakości mamy pewność i gwarancję, że materiały użyte do produkcji również są najwyższej jakości, tak jest w przypadku butów ze sklepu internetowego wesolebuciki

Zalety buta zapinanego na rzep:

  • łatwość w zakładaniu i zdejmowaniu

  • dzieci samodzielnie zapną buta

  • mniej czasu potrzeba na zapięcie

  • regulacja rzepem do tęgości stopy

Gdy dziecko nauczy się wiązać buty, dajmy mu swobodę wyboru, czy chce buty sznurowane czy na rzep. Pamiętajmy jednak o tym, by zawsze było to obuwie odpowiednio wyprofilowane i wysokiej jakości.

Sprawdź najpopularniejsze wpisy na blogu:

Profilaktyczne buty na zimę z obcasem Thomasa
Jesienne propozycje od Mrugały
Letni niezbędnik obuwniczy
Idealne buty dla dziecka: sznurowane czy na rzepy?
Śniegowce Bartek
Trzewiki profilaktyczne z obcasem Thomasa
Jakie buty chłopięce na jesień?
Buty sportowe dla dzieci Bartek
Dlaczego warto kupić buty do nauki chodzenia marki Emel?
Jakie kapcie do przedszkola?

Comments

Log in or register to post comments