Czym się kierować przy wyborze butów dziecięcych na lato?
Posted by      06/23/2022 14:05:24
Czym się kierować przy wyborze butów dziecięcych na lato?

Z dnia na dzień robi się coraz cieplej, a my rodzice powoli zaczynamy myśleć o wymianie obuwia na letnie. Ta pora roku niewątpliwie zachęca nasze pociechy do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Do wszelkich zabaw i harców pod gołym niebem na pewno potrzebne będzie dobre obuwie. Mamy tutaj na myśli sandały, które powinny być przede wszystkim wygodne, bezpieczne i wytrzymałe.

Zakryty czy odkryty palec?

Jest to zapewne pierwszy dylemat przed którym staje większość rodziców. Zarówno oba modele mają swoje zalety.

Sandałki z zakrytymi palcami sprawdzą się doskonale w przypadku malutkich dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z chodzeniem. Będą skuteczniej chronić stópkę przed ewentualnymi urazami, otarciami.

Natomiast sandałki z odkrytymi palcami na pewno zapewnią paluszkom większą swobodę ruchu i zminimalizują ryzyko jakichkolwiek obtarć.

Nie podlega wątpliwości, że każdy sandał dla maluszka powinien mieć zabudowane i usztywnione pięty, by stabilnie trzymać stopę.Z jakiego materiału powinny być wykonane sandałki?

Najważniejszą kwestią jest materiał z jakiego sandały zostały wykonane. Chodzi tutaj o zminimalizowanie potliwości stóp naszych pociech i zachowanie odpowiedniej higieny. Najlepszym wyborem będą sandały wyprodukowane z najwyższej jakości skór naturalnych – może to być zarówno skóra licowa, jak i nubukowa. Taka właśnie skóra pozwoli małym stópkom oddychać. Dodatkowo jest to miękki i elastyczny materiał, który doskonale dopasuje się do kształtu każdej stopy.

Nie zapominajmy także o tym, aby wkładka wewnątrz sandałka była również skórzana, miękka i wyprofilowana.

Jakie zapięcie i jaka podeszwa?

Wybierając sandałki na lato zwróćmy również uwagę na rodzaj zapięcia. Najwygodniejszym rozwiązaniem będą sandałki zapinane na rzepy z regulowanymi paskami, które umożliwią jak najlepsze dopasowanie bucika do stopy maluszka.

Innym również dobrym wariantem są sandałki z zapinane klamrą.

Co do podeszwy to zwróćmy uwagę, tak jak w przypadku kupna innych bucików aby była giętka, elastyczna i antypoślizgowa.

Comments

Log in or register to post comments