Jakie kapcie do przedszkola?
Posted by      03/15/2019 08:36:54    Comments 1553
Jakie kapcie do przedszkola?

Jedną z najważniejszych, jak nie najważniejszą częścią przedszkolnej wyprawki są kapcie. Dlaczego? Dlatego, że dziecko spędza w nich najwięcej czasu, od 5 do 8 godzin. Każdemu rodzicowi zależy na tym, by dziecko prawidłowo i zdrowo się rozwijało, oraz czuło się komfortowo. Odpowiednio dobrane obuwie może korygować wady, lub zapobiegać ich powstawaniu. Na rynku dostępnych jest wiele marek obuwia dla dzieci. Jak się w tym nie pogubić? Jak wybrać odpowiednie kapcie dla naszego dziecka? W dzisiejszym wpisie pomożemy Wam w wyborze idealnych kapciuszków do przedszkola. My stawiamy na PROFILAKTYKĘ, bo łatwiej zapobiegać niż później leczyć.

CECHY IDEALNYCH KAPCI DO PRZEDSZKOLA:

 1. PROFILAKTYKA

  Kapcie do przedszkola powinny mieć:

  -odpowiedni kształt przedniej części i wysokość czubka nieograniczający ruchów stawów śródstopno - paliczkowych i stawów palców,

         - wysoką cholewkę usztywniającą staw skokowy,

         - obcas Thomasa wspomagający wysklepienie podłużne stopy,

         - skórzaną wkładkę, lekko profilowaną, przydatną przy stopach płasko-koślawych

 1. ROZMIAR

  Kapeć musi być odpowiednio dopasowany do długości stopy. Musi mieć odpowiednią szerokość, głębokość i rozmiar. (Jak dobrać idealny rozmiar pisaliśmy we wcześniejszym artykule.) Nie może być ani za duży, ani za mały, ponieważ w obydwu tych przypadkach dziecko będzie czuło się niekomfortowo, a także rozwój stopy będzie zaburzony. 1. MATERIAŁ

  Zastosowanie surowców naturalnych zarówno na wierzch jak również na podszewki i wyściółkę - zapobiega nadmiernemu poceniu się stóp . Dodatkowo otwory wentylacyjne sprawiają, że stopa się nie poci. Kolejnym atutem są wkładki posiadające właściwości antybakteryjne. 1. PODESZWA

  Styrogum - jest bardzo lekka i zwiększa swoją elastyczność w trakcie użytkowania. Zalecana jest do pomieszczeń gdzie są dywany i wykładziny.

  Elastyczna (termoplastyczny kauczuk TR) - Podeszwa jest antypoślizgowa i ma specjalną linię zginania w miejscu anatomicznym dla dziecka czyli środstopno - paliczkowa linia zgięcia. Polecana do pomieszczeń z płytkami, parkietem. 1. ŁATWOŚĆ ZAKŁADANIA

  Dzieci w przedszkolu zazwyczaj już same sobie ubierają kapciuszki. Zwróćmy uwagę, żeby buciki były na rzepy, wtedy ułatwi to ich ubieranie i zapinanie.


 1. ESTETYKA

  Kilkuletnie dziecko często umie określić co mu się podoba. W sklepie www.wesolebuciki.pl kapciuszki dostępne są we wszystkich kolorach tęczy, mają ozdobne kwiatuszki, błyszczący materiał, oryginalne wzornictwo. Pozwólmy, żeby to nasza pociecha wybrała sobie kapciuszek, w którym będzie chodzić w przedszkolu.


NASZA PROPOZYCJA KAPCI DLA PRZEDSZKOLAKA

                                                                         kapcie
WESOŁE BUCKI

Te modele, oraz wiele innych kapci od najlepszych polskich producentów, znajdziecie na www.wesolebuciki.pl największy wybór obuwia dla dzieci i obuwia profilaktycznego. Setki wzorów, fasonów i kolorów.

Z polecanych przez nas kapci przedszkolnych wzorcowo sprawdzą się : BARTEK, DAWID, EMEL, MEMO, DANIEL, DANIELKI, MRUGAŁA, POSTĘP, RENBUT.

1553 Comments